20. listopadu 2008 14:37 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Chystá se trenérský přesun snů?

Místo pekla ráj. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Místo pekla ráj. |

MADRID Tak to je skutečná bomba. Podle spekulací španělského sportovního deníku Marca by měl kritizovaného Bernda Schustera nahradit na lavičce Realu Madrid Carlo Ancelotti. Italská legenda AC Milán jej prý má dokonce nahradit již v příštím týdnu.

Představte si konec roku 2000 a fakt, že po titulu mistra světa a šestileté misi u Ferrari, odchází Michael Schumacher z italské stáje do konkurenčního McLarenu. Jen výplod fantazie? Samozřejmě! A podobně nyní působí zpráva, kterou vypustila do světa španělská Marca. Carlo Ancelotti, hráčská i trenérská legenda AC Milán má namířeno do Realu Madrid, kde nahradí Bernda Schustera - hlásá Marca.

A co víc, madridský gigant a nejúspěšnější fotbalový klub světa ještě předtím oslovil Rafaela Benítéze z Liverpoolu. Z Anglie se jim ovšem dostalo zamítavé odpovědi. Dá se předpokládat, že podobně dopadne vedení Realu v Miláně. Ancelotti působí u týmu již sedm let, smlouvu má ještě na další dva roky. Byl sice dvakrát blízko konci, po špatném rozjezdu do letošní sezóny se však milánskému gigantovi začalo nebývale dařit.

U hráčů se těší charizmatický kouč velkému respektu, stejně tak si jej váží majitel klubu Silvio Berlusconi. Jedno jméno za vše - Ronaldinho. Uvadají Brazilec po přestupu do AC Milán viditelně pookřál a stal se spolu s Kaká tahounem "rossonerri".

Tomu, že se může jednat jen o spekulaci potvrzuje také fakt, že sportovní ředitel Realu Predrag Mijatovič měl v pondělí se současným koučem Schusterem schůzku, po které vyvrátil názory, že by hledal jeho nástupce.

Španělskému týmu se v posledních týdnech nedaří. V domácí soutěži ztrácí pět bodů na vedoucí Barcelonu, v Lize mistrů naposledy prohrál na domácím hřišti s Juventusem Turín a bude ještě muset bojovat o postup do osmifinále.

A u madridského giganta si člověk nemůže být nikdy jistý ničím. Stačí si vzpomenout na letní přestupovou ságu kolem Cristiana Ronalda.

Antonín Vavrda, Lidovky.cz

On-line reportáž | HOKEJ

Česko - Švýcarsko
4 : 2
40:00
Skončila druhá třetina.
39:30
Češi hlídají konec třetiny s pukem na holích.
38:12
Loeffel to zkusil z velké dálky, což si Bartošák v klidu pohlídal.

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?