5. října 2012 10:57 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

"Cibule" Rodríguez: Plzeň má dobrý a pracovitý tým

Atlétiko Madrid (Rodriguez) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Atlétiko Madrid (Rodriguez) | foto: ČTK

MADRID Dalekonosné rány záložníka Cristiana Rodrígueze jsou zatím klíčové pro Atlético Madrid při obhajobě vítězství v Evropské lize. Uruguayský fotbalista rozhodl v úvodním kole první brankou o výhře na hřišti Hapoelu Tel Aviv (3:0), ve čtvrtek po jeho jediné gólové střele utkání přišla o naději na bod plzeňská Viktoria.

"Jsem moc spokojený, protože jsme prožili těžké chvíle, ale dopadlo to dobře. Gól mě moc potěšil, naštěstí mi to přišlo na levačku. Míč jsem napálil a věřil jsem, že by to mohl být gól, nakonec z toho byl gól krásný," řekl Rodríguez.

Sedmadvacetiletý reprezentant dostál své přezdívce "Cibule", kterou si vysloužil už při působení v Peňarolu, protože prý doháněl soupeře k slzám. Viktorii nelitoval, ale ocenil její výkon. "Je to dobrý tým, hodně pracovitý. Takže je dobře, že se vyhrálo," řekl.

V kabině ho po duelu spoluhráči ocenili potleskem. "Překvapilo mě to. Zároveň mě to opravdu velice potěšilo, protože tam byli všichni - hráči i trenéři - a čekali na mě," prozradil na webu madridského klubu.

Podle Asenja by remíza byla nespravedlivá

Brankář Sergio Asenjo by remízu považoval za nespravedlivou. "Zasloužili jsme si vyhrát. Vydali jsme se ze všech sil a zvítězit gólem v závěru bylo vlastně svým způsobem fantastické. Pro hráče, kteří tolik nenastupují, je také důležité, že týmu takto pomohli," řekl.

Středopolař Raúl García byl rád, že jeho tým zvládl hru do pevné obrany. "Tyhle zápasy jsou komplikované, protože soupeři přijedou bránit trochu víc, než je obvyklé. Důležité je, že jsme si stále věřili, že to můžeme dokázat, že naše hra vede k vítězství," řekl.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!