Sobota 8. května 2021Den vítězství 14 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Člen výkonného výboru ČMFS Haškovec dostal za podvody pokutu

Člen výkoného výboru ČMFS Haškovec. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Člen výkoného výboru ČMFS Haškovec. | foto: ČTK

ČESKÉ BUDĚJOVICE Krajský soud v Českých Budějovicích dnes potrestal člena výkonného výboru Českomoravského fotbalového svazu Milana Haškovce. Ten musí zaplatit 30.000 korun za podvody, které měl způsobit, když byl zaměstnancem pivovaru Budvar. Pokud by částku neuhradil, alternativním trestem je 60 dnů vězení. Rozsudek je pravomocný, odsouzený se tak může pouze dovolat k nejvyššímu soudu.

Haškovec se škody na cizím majetku měl dopustit tím, že si jako zaměstnanec budějovického pivovaru Budvar nechával proplácet fingované paragony. On sám to ale popírá.

Jako vedoucí obchodního střediska Budvaru v Českých Budějovicích měl k dispozici takzvaný reprefond. Na jeho účet si zval na jednání obchodní partnery, což měl v náplni práce. Haškovec toho však podle soudu zneužíval.

Soud prokázal, že člen výkonného výboru ČMFS zpronevěřil téměř 13.000 korun.

Okresní soud Haškovce nepravomocně odsoudil letos v dubnu ke stejnému trestu. Člen výkonného výboru ČMFS se však odvolal k vyšší instanci. Ta dnes verdikt okresního soudu zopakovala.

Svazový místopředseda Jindřich Rajchl nechtěl bezprostředně na tuto informaci reagovat. "Je to pro mě nová informace, musím o tom nejdříve promluvit s panem Haškovcem, dříve se k tomu nechci vyjadřovat.

Předpokládám ale, že se o tom bude mluvit na nejbližším jednání výkonného výboru," uvedl Haškovcův kolega z nejužšího svazového vedení.

Haškovec v současnosti působí mimo jiné jako předseda jihočeského krajského fotbalového svazu. I v této funkci se však potýká s podobnými problémy.

Před několika dny uvedla MF Dnes, že odvolací a revizní komise jihočeského fotbalového svazu podezírá Haškovce z toho, že si vypisoval cestovné na akce, na nichž nemohl být nebo na které nejel vlastním autem.

Nešlo o první nesrovnalosti. V minulosti například Haškovec vyúčtoval fotbalovému svazu německou dálniční známku, ačkoli tam žádné známky pro osobní auta neexistují.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Mlynáři byli sexuální predátoři raného novověku, vypráví historik Čechura

Jaroslav Čechura je přední znalec mikrohistorie, jež se zabývá životy a vztahy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak krutí byli soudci, drábové a panstvo? Co si sedlák mohl dovolit, a za co dostal oprátku? Proč bylo právo v praxi...

Kritika naší práce je zcela neoprávněná, neetické to není, říká headhunterka

Markéta Šveda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Hledá nejvhodnější kandidáty pro vrcholové pozice. Manažery, specialisty, odborníky. „Sama jsem byla kdysi lovená, ale...

Mohl bych napsat knihu. Droppova zpověď o penězích, kritice, covidu i Boratovi

Lukáš Droppa má čtyři reprezentační starty | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Fotbalem si vydělával v sedmi zemích. Zažil čekání na výplatu v Rusku, blahobyt v Turecku i kritiku v Česku. Třeba...