Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 15 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Člen výkonného výboru ČMFS Haškovec dostal za podvody pokutu

Člen výkoného výboru ČMFS Haškovec. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Člen výkoného výboru ČMFS Haškovec. | foto: ČTK

ČESKÉ BUDĚJOVICE Krajský soud v Českých Budějovicích dnes potrestal člena výkonného výboru Českomoravského fotbalového svazu Milana Haškovce. Ten musí zaplatit 30.000 korun za podvody, které měl způsobit, když byl zaměstnancem pivovaru Budvar. Pokud by částku neuhradil, alternativním trestem je 60 dnů vězení. Rozsudek je pravomocný, odsouzený se tak může pouze dovolat k nejvyššímu soudu.

Haškovec se škody na cizím majetku měl dopustit tím, že si jako zaměstnanec budějovického pivovaru Budvar nechával proplácet fingované paragony. On sám to ale popírá.

Jako vedoucí obchodního střediska Budvaru v Českých Budějovicích měl k dispozici takzvaný reprefond. Na jeho účet si zval na jednání obchodní partnery, což měl v náplni práce. Haškovec toho však podle soudu zneužíval.

Soud prokázal, že člen výkonného výboru ČMFS zpronevěřil téměř 13.000 korun.

Okresní soud Haškovce nepravomocně odsoudil letos v dubnu ke stejnému trestu. Člen výkonného výboru ČMFS se však odvolal k vyšší instanci. Ta dnes verdikt okresního soudu zopakovala.

Svazový místopředseda Jindřich Rajchl nechtěl bezprostředně na tuto informaci reagovat. "Je to pro mě nová informace, musím o tom nejdříve promluvit s panem Haškovcem, dříve se k tomu nechci vyjadřovat.

Předpokládám ale, že se o tom bude mluvit na nejbližším jednání výkonného výboru," uvedl Haškovcův kolega z nejužšího svazového vedení.

Haškovec v současnosti působí mimo jiné jako předseda jihočeského krajského fotbalového svazu. I v této funkci se však potýká s podobnými problémy.

Před několika dny uvedla MF Dnes, že odvolací a revizní komise jihočeského fotbalového svazu podezírá Haškovce z toho, že si vypisoval cestovné na akce, na nichž nemohl být nebo na které nejel vlastním autem.

Nešlo o první nesrovnalosti. V minulosti například Haškovec vyúčtoval fotbalovému svazu německou dálniční známku, ačkoli tam žádné známky pro osobní auta neexistují.

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Zdravotník měří 21. dubna 2020 tlak pacientovi s nemocí covid-19, který je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit
Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit

Malé odolné flíčky na sedačce obvykle nikdo neřeší, případně přes ně prostě přehodí deku. Jenže pokud máte doma dítě nebo domácího mazlíčka, nevyhnete se ani pořádným flekům. Jak se jich zbavit?