Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co řeší remíza v derby?

Sport

  10:04
PRAHA - Měli možná poslední šanci přibrzdit Slavii na cestě za obhajobou titulu, jenže ji zahodili do koše jako zmuchlaný papír. Fotbalisté Sparty opouštěli trávník v Edenu s výčitkami a se sklopenými hlavami, a ještě je na cestě do šaten vyprovázelo bouřlivé skandování domácích fanoušků „Slavia Praha, mistr ligy“.

Tomáš Řepka v souboji s Alešem Bestou. foto: ČTK

Příliš smělý pokřik? „Titul už vůbec neřeším. Sám dobře vím, že jedenáct bodů je strašně moc. To už nejde ztratit,“ uznal i brankář Sparty Jaromír Blažek. 

Slavia sice po napínavém pražském derby svému rivalovi v tabulce neodskočila, ale jedenáctibodový náskok sedm kol před koncem je dostatečně luxusní náskok. „I remíza je hodně důležitý krok k obhajobě,“ pochvaloval si střelec vyrovnávací branky Petr Janda. „Pokud bychom prohráli, bylo by to o osm bodů a Sparta by ještě mohla získat naději.“ 

Chybělo pouhých osm minut a Eden by přišel o ligovou neporazitelnost, jenže právě Janda svou trefou všechny slávisty uklidnil. „Pokud budeme podávat stejné výkony až do konce, nemám o obhajobu strach,“ prohlásil záložník. 

Stát se může cokoliv, ale pokud by se měl mistrovský titul na konci května předávat jinde než v Edenu, byla by senzace. „Myslím, že deset bodů by nám mělo stačit,“ přemýšlel slávistický kouč Karel Jarolím.

Blažek: Prohráli jsme to doma
Nemusíte mít ani z matematiky jedničku, aby vám to došlo. Ve hře je jen 21 bodů a Slavia bude mít vystaráno, pokud jich získá právě deset. Čili tři vítězství a jednu remízu. „Ale zbývá ještě sedm zápasů, stát se může cokoliv,“ zůstal opatrný kapitán Slavie Erich Brabec. 

Je to jen zdvořilostní fráze. Vždyť Slavii cestu na vrchol umetají i největší konkurenti. Ztrácí Mladá Boleslav, Liberec, a především Sparta. „Mám pocit, jako by někteří hráči nezvládali obrovský tlak,“ kritizoval spoluhráče Blažek. 

Sparta ztratila naději už dávno a na její hře je to znát. Reálně už hraje jen o druhé místo a to je zdrcující pocit. „Všechny body, které nám chybějí na Slavii, jsme poztráceli doma. Právě tam jsme si to prohráli,“ vypíchl příčinu Blažek.