Sebastien Haller se prosadil po ukázkových nůžkách. | foto: ČTK

Coufal nahrál na krásné nůžky Hallerovi a podílel se na remíze West Hamu, Arsenal dělí od sestupu šest bodů

•   22:04aktualizováno  23:48
Londýn - Fotbalisté Liverpoolu vyhráli souboj o první místo nad Tottenham 2:1 a s tříbodovým náskokem jej vystřídali v čele tabulky Premier League. O triumfu "Reds" rozhodl v 90. minutě brazilský útočník Roberto Firmino. West Ham, za nějž celý zápas odehráli čeští reprezentanti Vladimír Coufal a Tomáš Souček, remizoval 1:1 s Crystal Palace. Coufal si navíc připsal asistenci na parádní vyrovnávací gól Sebastiena Hallera.

Leicester, soupeř Slavie v únorovém play off Evropské ligy, prohrál s Evertonem 0:2 a přišel o třetí místo. Na něj se díky lepšímu skóre dostal Southamptonem po remíze 1:1 na hřišti Arsenalu, který pošesté v řadě nevyhrál a zůstal na 15. příčce. Od sestupového pásma nyní „Kanonýry“ dělí pět bodů.

Sebastien Haller se prosadil po ukázkových nůžkách.
Vladimír Coufal v utkání proti Crystal Palace.

Anglická fotbalová liga - 13. kolo:

Arsenal - Southampton 1:1 (52. Aubameyang - 18. Walcott), Leeds - Newcastle 5:2 (35. Bamford, 61. Rodrigo, 77. Dallas, 85. Alioski, 88. Harrison - 26. Hendrick, 65. Clark), Leicester - Everton 0:2 (21. Richarlison, 72. Holgate), Fulham - Brighton 0:0, Liverpool - Tottenham 2:1 (26. Salah, 90. Firmino - 33. Son Hung-min), West Ham United - Crystal Palace 1:1 (55. Haller - 34. Benteke).

Liverpool se ve šlágru kola dostal do vedení ve 26. minutě, kdy se pojedenácté v sezoně trefil Muhammad Salah. O sedm minut později vyrovnal Son Hung-min a dotáhl Salaha a útočníka Evertonu Dominica Calwerta-Lewina v čele tabulky kanonýrů. Když už to na konci zápasu vypadalo na dělbu bodů, prosadil se Firmino a rozhodl o tom, že trenér Tottenhamu José Mourinho inkasoval teprve potřetí v kariéře v Premier League vítězný gól v 90. minutě.

West Hamu se první půle zápasu s Crystal Palace nepovedla a Christian Benteke poslal hosty ve 34. minutě do vedení. „Kladiváři“ však ve druhé půli srovnali krok a v 55. minutě po Hallerově nůžkách i stav. West Ham se i díky bodu posunul se na sedmé místo tabulky.

Leicester sice předchozí dva ligové zápasy vyhrál, už ve 21. minutě však skóroval útočník Evertonu Richarlison. Po hodině hry jej napodobil Mason Holgate a „Karamelky“ navázaly na předchozí výhru s Chelsea. Právě před ni se Everton dostal v tabulce na páté místo.

Southampton poslal proti Arsenalu do vedení v 18. minutě Theo Walcott, který přitom na Emirates Stadium působil 12 sezon. Za domácí vyrovnal kapitán Pierre-Emerick Aubameyang, o možný obrat však Arsenal po hodině hry připravilo vyloučení brazilského stopera Gabriela.

Leeds ještě čtvrt hodiny před koncem zápasu hrál s Newcastlem nerozhodně, třemi góly však rozhodl o výhře 5:2.