20. listopadu 2008 9:25 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Cristiano Ronaldo a spol. dostal naloženo od Brazílie

Sebevědomý Ronaldo dostal se spoluhráči pořádně naloženo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sebevědomý Ronaldo dostal se spoluhráči pořádně naloženo. | foto: ČTK

BRASÍLIA Fotbalisté Portugalska utrpěli v přípravném utkání na půdě Brazílie těžký debakl 2:6. Svěřenci kouče Carlose Dungy si tak vydatně spravili chuť poté, co ve třech posledních zápasech kvalifikace na MS vyšli střelecky naprázdno.

Hlavním tahákem duelu měl být souboj mezi nejlepším světovým fotbalistou loňského roku Kaká a nejžhavějším kandidátem na tuto trofej pro letošní rok Cristianem Ronaldem. Ten ale příliš kouzel nepředvedl, zatímco Kaká připravoval pro své spoluhráče jednu šanci za druhou.

Největší hvězdou se pak stal jeho spoluhráč Luis Fabiano, jenž přispěl k vysoké výhře třemi góly. Toho v 67. minutě za ovací nového stadionu v Brasílii vystřídal Adriano, který završil skóre v poslední minutě.

Hostující hvězdě Ronaldovi tak notně zahořkl úsměv, kterým rozhodně před utkáním nešetřil. Kapitán Portugalska nedokázal opět dovést svou zemi k výhře, co víc, po špatném vstupu do kvalifikace o MS 2010, zakončili "evropští kanárci" pořádně napráskáno. Noc v hlavním městě Brazílie byla prostě v rytmu samby.

Výsledek:
Brazílie - Portugalsko 6:2 (2:1)
Branky: 8., 25. a 58. Luis Fabiano, 56. Maicon, 65. Elano, 90. Adriano - 4. Danny, 62. Simao.