24. října 2008 11:29 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Cristiano Ronaldo: Zasloužím si všechny ceny

Critiano Ronaldo po utkání Ligy mistrů v Římě.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Critiano Ronaldo po utkání Ligy mistrů v Římě. | foto: AFP

ŘÍM  Fotbalista Cristiano Ronaldo si myslí, že by měl získat Zlatý míč i cenu FIFA pro nejlepšího hráče světa. Portugalský záložník by si to podle vlastních slov zasloužil za to, jakým způsobem dovedl Manchester United k triumfu v anglické Premier League i Lize mistrů.

"Ano, věřím si. Když posoudíte, čeho jsem během sezony dosáhl, myslím, že jsem udělal víc než kdokoliv jiný. Co jiného bych měl udělat, abych získal Zlatý míč a cenu FIFA?" prohlásil v rozhovoru pro italský deník Gazzetta dello Sport třiadvacetiletý fotbalista, který je favoritem obou anket.

V dresu United nastřílel 42 branek a pak si protrpěl mistrovství Evropy, kde hrál s poraněným kotníkem. Hned po šampionátu šel na operaci. "Chvílemi to bylo, jako bych měl v kotníku nůž. Zatnul jsem jsem zuby a nelituji toho, stálo to za to. Bylo to mučení, i psychicky," vzpomínal na šampionát, kde v základní skupině dal gól českému týmu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!