25. listopadu 2008 14:11 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

CSKA: Necid je náš hráč

Necid je ve skvělé formě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Necid je ve skvělé formě. | foto: ČTK

MOSKVA Jeho góly dostávají fanoušky Slavie do varu, ale v poslední době jsou pro ně i krutou připomínkou toho, o jaký klenot pražský klub už brzy přijde. Fotbalový útočník Tomáš Necid se už za pět týdnů stane hráčem ruského CSKA Moskva, ale vedení pražského klubu dál spřádá plány, jak nejlepšího střelce ligy udržet ještě do konce sezony.

Oba kluby sice o Necidově budoucnosti ještě nezačaly jednat, přesto Slavii svitla mírná naděje. Ruský velkoklub totiž její myšlenky předem nesmetl ze stolu. „Po konci ruské sezony se sejdeme s vedením Slavie a budeme to řešit. Nechci ale předjímat,“ říká tiskový mluvčí CSKA Sergej Aksenov.

Moskevský klub je opatrný a dopředu nechce odkrýt své karty. Bude záležet, jestli se přes zimu v CSKA vymění trenér, i na tom, jakou nabídku předloží Slavia. „A také na názoru Tomáše, jestli se bude chtít prát o základní sestavu, nebo dá na doporučení a jaro třeba odehraje na hostování,“ připomíná hráčův agent David Nehoda.

Necid v neděli dvěma góly sestřelil Teplice a svou podzimní bilanci vylepšil už na jedenáct zásahů. Třeba před dvěma lety by mu takový počet branek stačil na celkový titul krále střelců, a to je odehrána teprve polovina soutěže.

Pomoci může postup v poháru Jenže teď má Necid před sebou už jen jeden zápas v lize a tři v Poháru UEFA, a proto není divu, že v Edenu přemýšlejí, jak svou hvězdu ještě na pár měsíců udržet.

Pomoci by mohl i případný postup Slavie do jarní části Poháru UEFA. „Budeme na CSKA tlačit tak jako tak, ale byla by to pro nás výhoda. Za ruský klub už v pohárech nastoupit nemůže, zatímco u nás by mohl dál sbírat zkušenosti,“ míní šéf Slavie Petr Doležal.

Pokud by se Necid obratem do Edenu vrátil, přišel by na hostování jako cizí hráč. A pro Slavii by to nebyla levná záležitost, protože by útočníkovi musela platit jeho ruskou mzdu, která je oproti té současné několikanásobně vyšší.

„A je jasné, že by klub nepustil hráče, za kterého zaplatil pět milionů eur, na hostování jen zadarmo,“ připomíná Nehoda. Podle Doležala by se však Slavia s CSKA dokázala domluvit. „Máme s nimi korektní vztahy. Navíc to není o penězích, ale o tom, co by pro Tomáše bylo nejlepší,“ dušuje se Doležal.

Slavia se na prodeji Necida za zhruba 125 milionů korun domluvila už v létě, kdy ještě tolik nezářil. Kdyby počkala, možná vydělala. „Fotbal není žádná pětiletka, někdy musíte udělat okamžité rozhodnutí. A myslím, že to bylo dobré rozhodnutí,“ oponuje Doležal.

Nehoda navíc připomíná, že Rusové jako jediní dokázali splnit představy Slavie. „Rozhodně bych CSKA nepodceňoval, je to špičkový evropský klub,“ dodává agent.

Jestli si však Necid v jeho dresu zahraje už na jaře, se má rozhodnout do konce ledna. Zatím je jisté jen to, že za pět týdnů do Moskvy odletí. „Necid je náš hráč, proto je jasné, že sem dorazí, aby se setkal s trenérem,“ vysvětluje Aksenov.