12. listopadu 2012 18:12 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

ČSTV chce prodat FAČR strahovský areál za 128 milionů

Stadion Strahov. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stadion Strahov. | foto: ČTK

PRAHA Za 128,5 milionu korun má Fotbalová asociace ČR získat od Českého svazu tělesné výchovy rozsáhlé pozemky a sportovní objekty včetně dvou stadionů na pražském Strahově. Podle internetového deníku Insider už se na zásadních podmínkách transakce dohodli předsedové obou organizací Miroslav Pelta a Miroslav Jansta.

Nyní záleží na tom, jestli ji 1. prosince schválí valná hromada ČSTV. Asociace by měla získat stadion Evžena Rošického, těsně sousedící stadion Přátelství a také chátrající hotel Coubertin. Vedení českého fotbalu chce na Strahově vybudovat administrativní budovu, v níž bude mít sídlo. Na jeho výstavbu už asociace získala od FIFA a UEFA granty ve výši zhruba 150 milionů korun.

"Udržování strahovského areálu nás ročně přijde v průměru na 16 milionů korun. Nemáme prostředky na investice. Fotbal je jediný, kdo je schopen je z grantových programů FIFA a UEFA sehnat," uvedl Jansta k prodeji pozemků a budov. Zastaralý stadion Evžena Rošického má být na FAČR převeden bezplatně, i když znalecký posudek podle Insideru vyčíslil jeho cenu na téměř 32 milionů korun.

"Na stadion byly v minulosti čerpány dotace v řádech desítek milionů korun a ty peníze by se po prodeji musely vracet. Proto jsme zvolili variantu bezúplatného převodu," řekl Jansta. Spekuluje se o tom, že fotbalová asociace by se po získání pozemků na Strahově mohla vrátit k projektu Národního stadionu, o kterém se v minulosti už mnohokrát mluvilo, ale zůstalo vždy jen u plánů. Cenu pozemků podle Insideru výkonný výbor ČSTV vyčíslil na 70 milionů, nemovitý majetek na 57,4 milionu a movitý na necelý milion.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!