Čtvrtek 9. února 2023, svátek má Apolena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čtyři sparťanské fanoušky čeká obvinění. Házeli kameny na policisty

Sport

  9:07aktualizováno  9:15
PRAHA/BANÍK - Policie dnes obviní za nedělní násilnosti v Ostravě čtyři fanoušky fotbalové Sparty, kteří kameny a dýmovnicemi zaútočili na zasahující policisty.

Zadržený fanoušek Sparty. foto: ČTK

Obviněni budou z násilí proti úřední osobě. Dalších 119 příznivců pražského klubu je podezřelých z přestupku neuposlechnutí výzvy veřejného činitele při výkonu jeho pravomoci.

Zadržení fanoušci Sparty.

"Předpokládáme, že během dneška obvinění padne. Pak zadržené, kteří noc strávili v policejních celách, propustíme. Nebudeme žádat o uvalení vazby," řekl tiskový mluvčí moravskoslezské policie Miroslav Pech.

Podle něj se 123 příznivců Sparty zapojilo do násilností během pochodu z ostravského Hlavního nádraží ke stadionu Bazaly. Policisté se snažili dav odklonit do boční uličky, aby zabránili střetu s provokujícími fanoušky Baníku.

Zadržený fanoušek Sparty.

"Hrozilo nebezpečí střetu. Dav ale nerespektoval pokyny policistů a snažil se pokračovat v přímém směru," popsal Pech s tím, že krátce nato propukly násilnosti. "Dav zareagoval tak, že na policisty zaútočil kameny a dýmovnicemi. Policisté proti fanouškům Sparty zakročili," doplnil mluvčí.

Policisté na místě zadrželi všechny pochodující sparťany, kterých bylo přes tři sta. Obávali se, že budou v násilnostech pokračovat.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat