Sobota 13. srpna 2022, svátek má Alena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Další hřích: Slavia dluží Abrahamovi, nesmí nakupovat nové hráče

Sport

  9:07aktualizováno  10:00
PRAHA - Arbitrážní komise fotbalového svazu podle deníku Sport zastavila pražské Slavii veškeré přestupy. Důvodem je nesplacený závazek vůči bývalému hráči Martinu Abrahamovi, kterému klub dluží 33 tisíc korun. Pokud slávisté částku neuhradí, nebudou moci až do konce ledna provádět žádné hráčské transfery.

Mladá Boleslav - Slavia (gesto gólmana Zlámala je jasné). foto: ČTK

Abraham, který ve Slavii odehrál pouze jarní část sezony 2007/08 a letos na podzim zamířil do třetiligového německého Wehenu, dal vršovický klub k arbitráži za nevyplacené mzdy. V červenci se se Slavií dohodl na splátkovém kalendáři, ten však Pražané nedodrželi a dvaatřicetiletému záložníkovi stále dluží. Abraham se proto znovu obrátil na arbitrážní komisi.

Rok 2010 v obrazech

"Navrhovatel, Martin Abraham, byl vítězem. Slavia mu nezaplatila a my jsme jí zastavili přestupy od 1. prosince 2010 na dva měsíce," uvedla sekretářka arbitrážní komise Patricie Talafová. "Slavia splátkový kalendář dodržovala, v říjnu ovšem nezaplatila úrok z prodlení a arbitrážní poplatky," dodala.

Slavia prý o dluhu vůči Abrahamovi neví. "V současné chvíli nemáme informace o tom, že bychom mu něco dlužili, vše jsme mu zaplatili. Jestli však problém s přestupy vznikne, jsme schopni ho urychleně vyřešit," řekl mluvčí klubu Ondřej Zlámal.

Pro Slavii, která se nachází v tíživé finanční situaci a dluží více než 100 milionů korun bývalému majiteli britské společnosti ENIC, může být pozastavení hráčských transferů z klubu i do něj velkým problémem. Ve většině vyspělých evropských lig končí zimní přestupové období 1. února, tedy přesně v den, do kdy komise Pražanům zmrazila přestupy i hostování.

Klub by tak nemusel stihnout prodat Ondřeje Čelůstku a Milana Černého, jejichž přestupy chce řešit finanční problémy.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat