27. června 2008 10:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Další jméno na list zájemců: Houllier

Houllier také poslal email.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Houllier také poslal email. | foto: AFP

PRAHA Mezi zájemci o post nového trenéra české fotbalové reprezentace se objevil i Gérard Houllier. Slavný francouzský kouč, který během angažmá v Liverpoolu vedl i české fotbalisty Vladimíra Šmicra, Patrika Bergra a Milana Baroše, prostřednictvím elektronické pošty kontaktoval Českomoravský fotbalový svaz.

"Je to tak, na svaz dorazilo několik mailů, mezi uchazeči je i Francouz Houllier," řekl Blesku šéf českého fotbalu Pavel Mokrý. "Je to krásné trenérské jméno," poznamenal pro MfDnes místopředseda svazu Vlastimil Košťál, který má na starosti záležitosti kolem reprezentace.

Šedesátiletý Houllier, jenž loni v červnu skončil v Lyonu a od té doby netrénuje, není jediným novým zahraničním uchazečem. Svazu se podle tisku ozvali také další Brazilec Sebastiao Lazaroni, který vedl i národní tým své země a momentálně působí v portugalském Marítimu Funchal, a německý kouč se zkušenostmi z řady bundesligových klubů Horst Köppel. Podle deníku Sport a Lidových novin je mezi zájemci i slavný bulharský kanonýr Christo Stoičkov, o němž se na úterním jednání výkonného výboru zmínil šéf Příbrami Jaroslav Starka.

Vedle domácích kandidátů Petra Rady a Jozefa Chovance se už dříve mezi zájemce zařadili Němec Klaus Toppmöller a Brazilec Carlos Alberto Torres. Nástupce Karla Brücknera má být jmenován 17. července.

ČTK

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.