25. října 2010 11:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Další padlý kouč: Koubek krizi Baníku neustál, dohodl se na ukončení smlouvy

Ostrava - Mladá Boleslav  (kouč Koubek, vpravo, s asistentem Borisem Kočím). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ostrava - Mladá Boleslav (kouč Koubek, vpravo, s asistentem Borisem Kočím). | foto: ČTK

OSTRAVA Fotbalový kouč Miroslav Koubek v Ostravě skončil. Klub se s ním kvůli neuspokojivým výsledkům dohodl na předčasném rozvázání smlouvy. O jeho nástupci na lavičce Baníku se zatím jedná. Devětapadesátiletý Koubek doplatil na vleklou krizi týmu.

Účastník Evropské ligy a třetí celek minulé sezony se nemůže vymanit ze sestupových vod. Po nedělní domácí prohře 1:3 s Jabloncem klesl na čtrnácté místo a jen díky lepšímu skóre není poslední.

"Vedení klubu se rozhodlo přistoupit ke změně trenéra. Důvodem jsou neuspokojivé výsledky, mužstvu je zapotřebí dát nový impulz," řekl mluvčí ostravských fotbalistů Igor Bruzl.

Koubek už jednou v této sezoně rezignaci nabídl, po domácí prohře s Teplicemi v 7. kole na konci srpna, ale majitel klubu Tomáš Petera ji odmítl. Přišly však další neúspěchy včetně blamáže a vyřazení v Ondrášovka Cupu na hřišti třetiligového Slavičína.

Nového trenéra chce Baník představit nejpozději ve středu. "Alternativ je více, ale zatím všechny rozjednané," podotkl Bruzl. Koubek je třetím odvolaným koučem prvoligového podzimu. K výměně trenérů už sáhli v Příbrami a na Slavii.

ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz