Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Další zájemce o českobudějovické Dynamo. Nováčka ligy by rád koupil majitel autobazarů Kovář

Zleva Jakub Brabec z Plzně a Karol Mészáros z Českých Budějovic. foto: ČTK

České Budějovice - Novým majitelem fotbalového Dynama České Budějovice se podle deníku Sport má stát Karel Kovář, šéf společnosti Autodratf, která provozuje autobazary. Klub vlastní od roku 2004 skupina akcionářů v čele s předsedou představenstva strojírenského holdingu Motor Jikov Miroslavem Dvořákem.
  12:04

Díky příchodu nového investora by se měl rozpočet Dynama podle informací Sportu zvýšit o 20 až 30 milionů korun. Kovář se ke spekulacím o převzetí klubu nevyjádřil.

S angažmá ve fotbale mu má pomáhat bývalý člen představenstva Sparty Jakub Otava, ve vedení klubu však působit nebude. „Rozhodně takové plány nemám, funguju opravdu jen jako poradce,“ řekl Sportu Otava.

Brankář Jaroslav Drobný kritizoval České Budějovice za přístup k hráčům

V zimě projevil o koupi Dynama zájem současný kapitán týmu a bývalý reprezentant Tomáš Sivok, který chtěl klub získat společně s podnikatelem Vlastislavem Břízou, vlastníkem společnosti Koh-i-noor. Sivokovu nabídku však majitelé klubu odmítli.

Jihočeský nováček nejvyšší soutěže si před přerušením sezony kvůli pandemii koronaviru vedl nad očekávání úspěšně. V tabulce patří Dynamu osmé místo.

Srdan Plavšič (v červeném dresu) v souboji o míč s Petrem Javorkem.
Zleva David Limberský z Plzně a Karol Mészáros z Českých Budějovic
Autor:

Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz
Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz

Řekněme si to na rovinu – za plenky pro ty naše miláčky vydáme za rok z peněženky víc než dříve za kabelky. Zvlášť, když pro ně chceme ty nejlepší...