29. srpna 2018 14:14 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Další ze Stramaccioniho ‚posil‘ končí. Sparta rozvázala smlouvu s Mavubou

Rio Mavuba v duelu proti Olomouci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rio Mavuba v duelu proti Olomouci | foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

PRAHA Francouzský fotbalista Rio Mavuba už není hráčem Sparty. S pražským celkem se dohodl na okamžitém rozvázání smlouvy a hledá si nové angažmá. Sparta o tom informovala na svém webu.

Čtyřiatřicetiletý záložník, který má za sebou angažmá v Bordeaux, Villarrealu a Lille, přišel loni v červenci jako velká posila trenéra Andrey Stramaccioniho. Za Spartu ale odehrál jen 14 soutěžních zápasů, ve kterých se mu příliš nevedlo. 

Po březnovém odchodu Stramaccioniho si nezískal důvěru trenéra Pavla Hapala ani sportovního ředitele Zdeňka Ščasného a vypadl z nominací na zápasy. Od té doby ani jednou nenastoupil.

Klub se s Mavubou dohodl na ukončení spolupráce, která měla podle smlouvy pokračovat v této i příští sezoně. „Riovi děkujeme za služby, které našemu klubu odvedl, a přejeme mu hodně štěstí do další fotbalové kariéry,“ uvedla Sparta na webu.

„Rád bych poděkoval trenérovi Stramaccionimu, že mi umožnil hrát ve Spartě. Chci poděkovat spoluhráčům a fanouškům, že mě přijali. S rodinou jsme si vaše město zamilovali. Ať vám sezona vyjde,“ vzkázal Mavuba na sociálních sítích.

Rio Mavuba s manželou Élodie.
Rio Mavuba s manželou Élodie.
ČTK