Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

Darida prohře nezabránil, Lipsko porazilo Augsburg a osamostatnilo se v čele německé ligy

Hráči Lipska slaví gól foto: ČTK

Berlín - Fotbalisté Lipska porazili v souboji o čelo tabulky německé ligy Augsburg 2:0 a na prvním místě mají náskok jednoho bodu před Dortmundem. Brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie pomohli Brémám k remíze 1:1 ve Freiburgu. Záložník Vladimír Darida odehrál za Herthu Berlín 78 minut, domácí porážce 0:2 s nováčkem soutěže Stuttgartem ale nezabránil. Bayern Mnichov vyhrál na půdě dalšího nováčka Bielefeldu 4:1, dva góly vstřelili Robert Lewandowski a Thomas Müller.
  18:09

Zápas Lipska v Augsburgu byl soubojem prvních dvou týmů bundesligové tabulky. Poprvé po deseti letech se takový duel netýkal Bayernu Mnichov ani Dortmundu.

Vítězství favorizovanému Lipsku zařídili brankami Angeliňo a Youssuf Poulsen. Čeští fotbalisté Marek Suchý a Tomáš Koubek zůstali celý zápas na lavičce Augsburgu.

Německá fotbalová liga - 4. kolo:

Augsburg - Lipsko 0:2 (45. Angeliňo, 66. Poulsen),

Freiburg - Brémy 1:1 (16. Lienhart - 25. Füllkrug z pen.),

Hertha Berlín - Stuttgart 0:2 (9. Kempf, 68. Castro),

Hoffenheim - Dortmund 0:1 (76. Reus), Mohuč - Leverkusen 0:1 (30. Alario),

Bielefeld - Bayern Mnichov 1:4 (58. Doan - 8. a 51. Müller, 45.+1 a 51. Lewandowski),

Mönchengladbach - Wolfsburg 1:1 (78. Hofmann z pen. - 85. Weghorst).

Pavlenka ve Freiburgu inkasoval po čtvrthodině hry, kdy se po sérii odrazů dostal míč k Philippu Lienhartovi a ten ho poslal za bezmocného českého gólmana. Brémy ale záhy srovnaly díky penaltě Niclase Füllkruga. Werder má po čtyřech kolech sedm bodů a drží se v horní polovině tabulky.Lipští svěřenci trenéra Juliana Nagelsmanna jsou první o bod před Dortmundem, který zdolal díky trefě Marca Reuse ze 76. minuty 1:0 Hoffenheim. Pavel Kadeřábek chyběl v poraženém celku kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.

Bayern si vypracoval třígólový náskok už v prvním poločase a výsledek si pohlídal. Lewandowski, který si připsal i jednu asistenci, má na kontě po čtyřech zápasech sedm gólů a je v čele bundesligové tabulky střelců. Polský kanonýr navíc vstřelil gól i poslednímu účastníkovi letošního ročníku německé ligy, proti kterému se dosud v kariéře neprosadil.

Leverkusenu chyběl zraněný Patrik Schick, na hrotu útoku ho ale v Mohuči gólově zastoupil Lucas Alario. Argentinec se po půlhodině hry prosadil hlavou po rohovém kopu a zařídil Bayeru po třech remízách první triumf v sezoně.