Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Daridu ve Freiburgu trápí zranění: Tak jsem si to nepředstavoval

Sport

  20:14
FREIBURG - Fotbalový záložník Vladimír Darida je rozmrzelý z toho, že musí stále oddalovat svoji premiéru v dresu Freiburgu, kam před třemi týdny přestoupil z Plzně. Plány českého reprezentanta kazí zranění kotníku, které utrpěl minulý týden při kvalifikačním duelu v Itálii. Přestože Darida věřil v rychlý návrat, určitě přijde o čtvrteční duel Evropské ligy proti "starým známým" z Liberce a svůj návrat do zápasového rytmu odhaduje na horizont dvou týdnů.

Fotbalista Vladimír Darida foto: ČTK

"Zamrzí to, protože na Liberec jsem se těšil. Takhle jsem si začátek angažmá nepředstavoval. Docela dlouho jsem zraněný nebyl a teď to přišlo zrovna ve chvíli, kdy jsem přestoupil," řekl ve středu novinářům Darida ve Freiburgu.

Původně si myslel, že se touto dobou bude chystat na duel s Libercem, místo toho dvakrát denně dochází za týmovými fyzioterapeuty a léčí zraněný kotník. "Chodím na stadion dvakrát denně, jsem tady dopoledne i odpoledne. Ale aspoň mi tady trochu lépe ubíhá čas," snažil se brát svoji "neschopenku" s nadhledem.

S novými parťáky ve Freiburgu ještě nestihl ani jeden společný trénink. Třiadvacetiletý záložník má hodně stereotypní režim: na míč a přípravu na hřišti teď může zapomenout, ani na lehký výklus si zatím netroufl. "Můžu posilovat jen vršek těla a dělám nějaká stabilizační cvičení. Ale dělám všechno, abych se vrátil co možná nejdřív," uvedl Darida.

Když si kotník minulé úterý pochroumal v Turíně, takové komplikace nečekal. Původně si myslel už na sobotní duel v Augsburgu, ale jeho nucená pauza bude delší. "Lékaři mi řekli, že na rezonanci je některý z vazů možná lehce natržený. Takže se teď nechceme pouštět do nějakého rizika, abych si zranění nezhoršil a já pak nevypadl na delší dobu," popisoval Darida.

Ve čtvrtek si tak ve Freiburgu sedne na tribunu a poprvé si vychutná atmosféru domácího utkání naživo alespoň jako divák. Duel s Libercem se jej týkat nebude, myslet může maximálně na listopadovou odvetu na české půdě.

Darida alespoň částečně pomohl trenérovi Freiburgu Christianu Streichovi při skládání taktického plánu, protože liberecké hráče výborně zná. "Něco jsem mu řekl, chtěl vědět konkrétní věci o jednotlivých hráčích," uvedl Darida.

S českým fotbalem a hlavně Plzní, odkud se dostal do reprezentace a k bundesligovému angažmá, je pořád v těsném spojení. Daridu v úterý zarmoutilo, když jeho bývalí spoluhráči utrpěli prohru 0:3 s hvězdným Manchesterem City v úvodním zápase Ligy mistrů. Darida si zápas na dálku nenechal ujít ani přesto, že stále ve Freiburgu bydlí v hotelu a přenos musel sledovat dost komplikovaně.

Plzeň sledoval

"S kamarádem v Čechách jsem se v Plzni spojil přes skype a on mi počítač strčil před televizi," popisoval Darida s úsměvem. "Jinak škoda toho výsledku. Kluci v poločase drželi dobrou remízu, pak rozhodly tři jejich rychlé góly. Do Plzně jsem ještě ani nikomu nevolal, spojím se tam s někým radši až později," vysvětloval Darida.

Dovede si představit, jak smutná atmosféra teď v Plzni vládne. Ale ani Freiburg, Daridův nový zaměstnavatel, si nemůže vyskakovat, protože po pěti kolech je s dvěma body na předposledním místě bundesligy. "Úvod nebyl ideální, ale pořád je dost zápasů na to, abychom se dostali úplně někam jinam," věřil Darida, nejdražší posila Freiburgu v historii, od kterého si místní Sport Club hodně slibuje.

Autoři: ,