Fotbalista Freiburgu Matthias Ginter | foto: Reuters

Daridův Freiburg dál čeká na domácí výhru, Wolfsburgu podlehl 0:3

•   18:13aktualizováno  19:43
BERLÍN - Fotbalisté Freiburgu prohráli v 15. kole německé ligy doma s Wolfsburgem 0:3, před svými fanoušky nedokázali zvítězit ani na sedmý pokus v sezoně. Prohře nezabránili ani Vladimír Darida a Pavel Krmaš; první jmenovaný nastoupil v základní sestavě a odehrál celý zápas, Krmaš se dostal na hřiště ve 22. minutě za Senegalce Fallou Diagného.

Německá fotbalová liga - 15. kolo

Freiburg - Wolfsburg 0:3 (8. Arnold, 11. Olič, 90.+1 Schäfer)

Braunschweig - Hertha Berlín 0:2 (20. Ramos, 80. Cigerci)

Třetí Čech v mužstvu Freiburgu Václav Pilař zůstal mezi náhradníky. Na straně hostů podobně jako v pohárovém utkání s Ingolstadtem chyběl zraněný Jan Polák. Freiburg inkasoval z prvních dvou útoků soupeře. Nejprve v osmé minutě dopravil centr Patricka Ochse střelou z voleje do branky Maxmilian Arnold. Tři minuty nato se po další kombinační akci nemýlil nejlepší střelec klubu Ivica Olič.

Trefil se v této sezoně již posedmé. Pět minut před koncem Olič přepustil místo v sestavě obránci Marcelu Schäferovi, který v nastaveném čase skóre uzavřel. Wolfsburg posedmé v řadě bodoval a posunul se na páté místo s dvoubodovým náskokem na šesté Schalke. Freiburg zůstal šestnáctý.