10. dubna 2019 11:18 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

VIDEO: Děsivý zákrok egyptského snipera. Sudímu ale video červenou kartu nenapovědělo

Faul liverpoolského Mohameda Salaha. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Faul liverpoolského Mohameda Salaha. | foto: Reprofoto

Liverpool / Praha Zákrok hvězdného fotbalisty Liverpoolu Mohameda Salaha ve čtvrtfinále Ligy mistrů proti Portu zůstal nepotrestán. A to přesto, že nikdo nepochyboval o tom, že by za něj měla být udělena červená karta. Tedy nikdo… Nikdo kromě španělského sudího Antonia Lahoze a jeho kolegy u videa.

Blížil se závěr zápasu prestižní fotbalové soutěže a anglický celek stále vedl 2:0. Do souboje o míč na hranici pokutového území Porta ale přišel egyptský útočník v dresu Liverpoolu pozdě a kapitána portugalského celku Danila dost nešetrně přišlápl. Na první pohled vypadal zákrok hodně tvrdě a z opakovaných záběrů bylo ještě jasnější, že za faul měla přijít karta. Buď žlutá, která by ale byla dost mírná, takže spíše kartónek červené barty.

Jenže sudí Lahoz prohřešek zaznamenal, ale kromě odpískaného faulu jej trestat nechtěl. A rychle ukázal Portugalcům, aby navázali hru odkopem od branky. Ti otáleli, protože čekali, zda se rozhodčímu neozve kolega u videa, jenže ani ten zjevně přestupek neviděl. A pokud viděl, tak jej za závažnější neoznačil.

Liverpool tak zápas dovedl k vítězství 2:0 a do odvety, která se bude hrát příští týden v Portugalsku, si poveze luxusní náskok.

Najdete na Lidovky.cz