Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
9. června 2011 16:18 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Disciplinárka navrhne trest za pohár pro ČMFS 400 tisíc

Mladá Boleslav - Olomouc (fanoušci). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mladá Boleslav - Olomouc (fanoušci). | foto: ČTK

PRAHA Disciplinární komise fotbalového svazu navrhne výkonnému výboru ČMFS za řádění fanoušků při finále Ondrášovka Cupu v Jihlavě mezi Olomoucí a Mladou Boleslaví pokutu 400 tisíc korun pro svaz jako pořadatele akce a 100 tisíc pro každý klub. Komise to oznámila s tím, že zároveň doporučí, aby peníze byly věnovány na charitu. Disciplinárka se uchýlila k doporučení, jelikož je sama součástí svazu, a tak nemůže svaz trestat.

"V právní rovině je to tak, že svaz nemůže trestat sám sebe. Proto jsme k tomu přistoupil tak, že jsme všechno řádně prošetřili a konstatovali jsme, že kdyby šlo o klub, udělili bychom pokutu 400 tisíc korun. Takto to sdělíme výkonnému výboru a ten rozhodne. Doufám však, že výkonný výbor se s naším rozhodnutím ztotožní," uvedl předseda disciplinární komise Jiří Golda.

Oba kluby byly potrestány za vniknutí hráčů a masové nepokoje. "Navrhli jsme, aby i jejich pokuta byla dána na charitativní účely, aby nemohl být svaz osočen z toho, že z pokuty pro kluby umořil polovinu své vlastní pokuty," dodal Golda.

Po skončení pohárového finále, které se hrálo před dvěma týdny, vtrhli fanoušci na hrací plochu a pustili se do šarvátek. Násilnostem nezabránilo ani posílení pořadatelské služby a spolupráce s policií, jejíž zásah měl podle ředitele oddělení profesionálního fotbalu ČMFS Iva Lubase přijít dřív a měl být razantnější.

Podle disciplinární komise došlo hned k několika pochybením. "Od výběru stadionu, organizaci, bezpečnostní opatření, tiketing, těch problémů tam bylo mnoho," vyjmenoval Golda. "Je to nepříjemné, protože tu trestáme kluby za tyto prohřešky a poté sám svaz něco organizuje a dojde k něčemu takovému. Pak se naplňuje přísloví: Káže vodu a pije víno," dodal.

ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!