Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Distancovaný sudí Nenadál: Chyboval jsem. Hráči Slovácka? O těch si radši nemyslím už nic

Sport

  6:16
PRAHA - O jeho víkendovém rozhodování duelu první ligy mezi Libercem a Slováckem (2:2) se už toho napsalo více než dost. Komise rozhodčích sudímu Martinu Nenadálovi pozastavila za tři hrubé chyby činnosti na pět utkání. Ligový rozhodčí se ale k celému rozhodnutí postavil čelem.

Hlavní rozhodčí Martin Nenadál uděluje třetí červenou kartu v zápase, vpravo je vyloučený Vlastimil Daníček ze Slovácka. foto: ČTK

Co všechno stálo Nenadála pozastavení činnosti? Mimo jiné už druhé v krátké době, vlastně nejkratší možné. Za pochybení ve 12. kole mezi Spartou a Příbrami nemohl pískat dva zápasy, tedy 13. a 14. kolo. Hned v tom následujícím opět svoji roli v zápase nezvládl.

Hráči Slovácka mu vyčítali dvě sporné penalty v rozmezí tří minut, ze kterých Liberečtí srovnali z 0:2 na 2:2, následně pak nechal Nenadál pokračovat v 90. minutě hry po Karafiáta s Košútem, po kterém se hosté (marně) domáhali pro změnu pokutového kopu ve svůj prospěch.

„V tom posledním případu jsem těsně před soubojem lehce uklouzl a ztratil úplnou koncentraci na daný přestupek. Myslel jsem si, že hráč hostí pád zveličil,“ začal svoji obhajobu v otevřeném rozhovoru pro iSport.cz Nenadál.

A co se týče zbylých dvou pochybení, ze kterých je usvědčila komise? „Ze svého postavení jsem viděl držení, levá ruka zaháknutá přes rameno soupeře, hostujícího hráče Rady. Proto pokutový kop. Ve druhém případě jsem ze svého postavení na ploše viděl vražení rukou do těla protihráče,“ vysvětloval ligový arbitr.

Sám ale uznává, že po shlédnutí videa by se rozhodoval jinak. Nepřímo tak i on poukázal na fakt, že tato pomoc – tedy videorozhodčí – by mohla být v budoucnu ku prospěchu věci. „Video ukazuje zákroky z jiného úhlu, než jsem je posuzoval já. Bohužel jsem neměl potřebné štěstí. Chyboval jsem, byť podle mého názoru první a poslední situace jsou velmi sporné,“ dodal.

Zatímco kritika z řad komise rozhodčích ho mrzela, slova z tábora „postiženého“ Slovácka příliš neřeší. „Krásná pětiminutovka a bylo po zápase. Zkazí vám to celý den. Dvě penalty, dvě červené, co asi máme cítit? Takový zápas jsem ještě nehrál a doufám, že už ani hrát nebudu,“ zaznělo například z úst Tomáše Rady, který byl namočený v první penaltové situaci.

„Že tvrdili, že jsem hodinu pískal obstojně a pak se mi to vymklo z rukou? Některým hráčům ze Slovácka už nevěřím nic. A v tomto utkání se to jen potvrdilo. Ano, chyboval jsem, ale některé chování hráčů ukazuje na jejich inteligenci,“ zakončil své ohlédnutí Nenadál.

Na čí straně je pravda si můžete udělat obrázek níže, skrze link se dostanete na sestřih celého 15. kola v rámci pořadu České televize Dohráno.

VIDEO ZE ZÁPASU NALEZNETE ZDE!

(Start reportáže z duelu Liberec vs. Slovácko cca v čase 28:22 minuty)