18. října 2008 19:08 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Diváci Na Bazalech viděli devět gólů

Rudolf Otepka z Baníku Ostrava dává gól z penalty brankáři Bohemians Praha Jaroslavu Belańovi.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rudolf Otepka z Baníku Ostrava dává gól z penalty brankáři Bohemians Praha Jaroslavu Belańovi. | foto: ČTK

OSTRAVA Fotbalisté Ostravy porazili v utkání 10. kola první ligy Bohemians Praha 5:4 a přinejmenším do neděle se vyšvihli na třetí místo v tabulce. Hosté na Bazalech vedli už 2:0, ale Baník čtyřmi góly v rozmezí jedenácti minut stav otočil.

Skavělý fotbal a osm branek si užili fanoušci na ostravských Bazalech. Po čtvrthodině zápasu ale zejména těm domácím do zpěvu nebylo. Hostujícíc Bohemians Praha totiž v té době po brankách Kincla a Macháčka vedli 2:0. Když ve 37. minutě snižoval Lička, nidko by si zřejmě nevsadil na to, že by Baník ještě do poločasu skóre otočil. Otepka z penalty a druhým gólem Lička však stanovili poločasový výsledek na 3:2.

Brankové hody pokračovaly i po přestávce. Do dvougólového vedení dostal domácí Střihavka, ale i hosté se svých útočných manévrů nevzdali, z pokutového kopu snížil Galbavý. Konečnou podobu výsedku dali druhým gólem Střihavka a za hosty Fenyk.

Výsledek:
Baník Ostrava - Bohemians Praha 5:4 (3:2)
Branky: 37. a 44. Lička, 48. a 73. Střihavka, 40. Otepka z pen. - 8. Kincl, 14. Macháček, 53. Galbavý z pen., 89. Fenyk. Rozhodčí: Kocourek - Kordula, Drastik. ŽK: Marek - Fenyk, Kincl, Macháček. Diváci: 6046.

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?