Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dluhy dostihly také Barcelonu. Katalánský gigant musí šetřit

Sport

  16:13
BARCELONA - Fotbalová Barcelona bude kvůli vysokým dluhům šetřit. Katalánský klub má závazky přesahující 400 milionů eur, podle nového prezidenta Sandra Rosella je však pouze otázkou času, kdy je katalánský klub vyrovná.

Zklamaní Bojana a radost fotbalistů Interu. foto: Reuters

Podle agentury AP dluží Barcelona přes 400 milionů eur a v uplynulé sezoně skončila ve ztrátě 77,1 milionu. Rosell je však přesvědčen, že není důvod k panice. Klubu se totiž podařilo získat půjčku od banky 155 milionů a příjmy ve výši 415,4 milionu jsou nejvyšší v historii klubu.

"Máme dost peněz, abychom se vypořádali s krátkodobými a střednědobými závazky," prohlásil na svém prvním zasedání ve vedení klubu Rosell. "Důležité je, že víme, jak si věci stojí, a můžeme si naplánovat další cestu. Hlavním bodem vedení je teď šetření a brzy se dostaneme do kladných čísel," dodal.

Rosell z velkých dluhů obvinil svého předchůdce Joana Laportu. Bývalý prezident Barcelony v červnu informoval o zisku jedenácti milionů eur, audit nového vedení ale odhalil téměř sedminásobnou ztrátu a nárůst dluhů o 113 milionů.

Autor:
Témata: FC Barcelona

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...

Mohlo by vás zajímat