Úterý 21. září 2021, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dluhy nejsou vyřešeny, přesto Eden myslí na zvýšení kapacity

Sport

  12:37
PRAHA - Vlastník fotbalového stadionu v pražském Edenu uvažuje o zvýšení jeho kapacity. Podle deníku Insider zadal firmě Hochtief, která stadion v roce 2008 postavila, studii na jeho možné rozšíření. Přitom zatím stále ještě není vyřešena otázka splácení dluhopisů, z nichž byla výstavba financována.

Stadion v pražském Edenu hostil Superpohár foto: Mafra - Dan Materna

Po původním majiteli stadionu, jímž byla firma E Side Property, zůstaly dluhy v odhadované výši tři čtvrtě miliardy korun. Loni firmu koupil kladenský advokát Václav Slavíček a letos v červenci z ní stadion vyčlenil do své nově založené firmy Vinet. Přitom slíbil, že věřitelé, mezi nimiž jsou městské části Praha 6 a Praha 10, Česká spořitelna a také Hochtief, nebudou poškozeni.

Mediální agentura Concept One, která vlastníka stadionu zastupuje, uvedla, že zadaná studie by měla odpovědět na otázku, jestli je zvýšení kapacity proveditelné a s jakými náklady. Ve hře jsou prý různé varianty, uvažuje se o pěti až deseti tisících nových míst.

Současná kapacita stadionu je 21 tisíc sedaček a po rozšíření by byl stadion největším v České republice. S kandidaturou na spolupořadatelství ME v roce 2020, pro niž je požadován stadion s 30 tisíci míst, prý však úvahy současného majitele nijak nesouvisejí.

Při fotbale byl za pět let stadion vyprodán jen výjimečně. Slavia ho dokázala zaplnit jen při otvíracím zápase s Jabloncem, v následující sezoně pak při Poháru UEFA s Aston Villou a při derby se Spartou. Ani reprezentanti Eden nevyprodali a jediný zápas, kdy by se opravdu vyplatila vyšší kapacita, byl srpnový Superpohár mezi Bayernem a Chelsea. Majitel však stadion propůjčuje i na rockové koncerty. Například na Metallicu přišlo dvakrát přes 30 tisíc lidí.

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva
Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva

Společnost Deva Nutrition, český výrobce vysoce kvalitních dětských příkrmů, pro nás připravil soutěž o vouchery v hodnotě 1 000 Kč!

Mohlo by vás zajímat