Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Do fotbalové Slavie má namířeno odborník z Nizozemí

Sport

  13:15
PRAHA - Zatímco fanoušci fotbalové Slavie netrpělivě čekají na avizovaný vstup ruského investora, vedení klubu se rozhodlo vzít to z jiné strany. Podle informací iDNES.cz změny začnou na sportovním úseku. Domluvený má být příchod odborníka z Nizozemí.

Slavia Praha - Baník Ostrava. Fanoušci foto: ČTK

V nejbližších dnech má slávistický majitel Aleš Řebíček ohlásit nástup Holanďana Jana Villema van Dopa.

Zkušený 53letý manažer předtím působil jako sportovní ředitel rotterdamského Feyenoordu, pak byl dokonce generálním ředitelem FC Utrecht. Podle našich informací se už obě strany dohodly na spolupráci, zbývá jen upřesnit název obsazené funkce.

"Nemůžu to komentovat, všechno má svůj vývoj a v tuhle chvíli nemá smysl k tomu cokoli říkat," poznamenal generální ředitel klubu Jaroslav Šeterle.

Ve hře jsou dvě možnosti: Jan Villem van Dop by mohl být nominován oficiálním poradcem slavistického prezidenta Řebíčka. Nebo pracovat v úzkém kontaktu s novým sportovním ředitelem sešívaných Karolem Kiselem. Jeho potvrzení ve funkci se také čeká každým dnem.

Nejbližším  jeho úkolem bude nastavení dlouhodobé sportovní koncepce klubu. Jan Villem van Dop bude se také zabývat inventurou stávajícího slávistického kádru a mapováním posil. Ovšem nejaktuálnější otázkou je možný odchod defenzivního záložníka Ondřeje Petráka. Na talentovaného hráče české jedenadvacítky přiletěla nabídka z jednoho bundesligového týmu, který nabízí milion eur.

Vedení Slavie se však nehodlá zbavovat jednoho ze svých nejlepších hráčů a plánuje ho udržet minimálně do konce sezony.

Naopak klub nepočítá s Martinem Feninem, Matúšem Čonkem, Dávidem Škutkou a Milanem Bortelem. Dal jim souhlas, aby si našli nové angažmá a klub mohl přivést nové hráče (více čtěte ZDE).

Autor:

Bylinky a koření v kuchyni: Jak s vařením pomůže Podravka NATUR?
Bylinky a koření v kuchyni: Jak s vařením pomůže Podravka NATUR?

Podravka NATUR využívá pouze čerstvé a kvalitní suroviny, bez umělých přísad, konzervantů nebo barviv. Vyzkoušely jsme kombinaci zeleniny, koření a...