19. června 2008 11:56 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Do Sparty jde obránce Had

Obránce Had v dresu Ružomberku.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obránce Had v dresu Ružomberku. | foto: ČTK

PRAHA Čtrnáctinásobný slovenský fotbalový reprezentant Marián Had se stal další letní posilou Sparty Praha. Pětadvacetiletý obránce přichází na Letnou na roční hostování z Lokomotivu Moskva, kam přestoupil před dvěma a půl lety z Brna. Mezitím ale hostoval také ve Sportingu Lisabon.

Dalším novým obráncem by se mohl už brzy stát stoper Štěpán Kučera, který nyní působí v Bruggách.

Had prý bere další změnu dresu jako velkou šanci navázat na dřívější reprezentační výkony. "Marián se do Sparty moc těší a toto angažmá samozřejmě bere jako velkou výzvu," uvedl jeho agent Lacina.

Levonohého beka přivádí sparťanské vedení podle všeho jako náhradu za Michala Kadlece, o kterého se ucházejí německé a ruské kluby. Had odešel z Brna do Ruska v listopadu 2005 poté, co si ho tamní funkcionáři vyhlédli v utkáních slovenské reprezentace. Brno podle tehdejších spekulací vyinkasovalo dva miliony eur a přestupu se nijak nebránilo.

Jenže Had neprožil v Rusku zcela ideální časy, loňský rok dokonce strávil na hostování ve Sportingu Lisabon. Teď se vrací do české ligy, z níž se odrazil k dalším zahraničním angažmá; v české soutěži nasbíral před svým odchodem 24 startů, za národní tým nastoupil k 14 utkáním.

Dalším defenzivním hráčem, jehož příchod na Letné intenzivně zvažují, je Kučera. Současný stoper FC Bruggy odehrál ve Spartě půl sezony, pak ale odešel na belgické angažmá. Na Letnou by mohl rovněž zamířit na roční hostování. Zájem Sparty potvrdil hráčův agent Pavel Zíka. "Kluby spolu zatím jednají," uvedl manažer.

ČTK

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?