Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dočkal: Hledat motivaci nemusíme. Jde přece o vyřazovací část Evropské ligy

Sport

  11:30
PRAHA - Bude to hodně i o jeho produktivitě. Záložník Sparty Bořek Dočkal umí branky připravovat i sám střílet. V play-off o postup do Evropské ligy se trefil třikrát, v základní skupině ale ani jednou. Nastanou jeho chvíle nyní, v 1. kole vyřazovací fáze soutěže proti Krasnodaru, který začíná večer od 21:05 hodin na Letné?

Bořek Dočkal. foto: ČTK

Góly střílí, ještě častěji je připravuje. I na Dočkalově produktivitě, hokejovou terminologií řečeno, bude záležet, jestli si Sparta v úvodním utkání proti Krasnodaru vytvoří nadějnou pozici do odvety. V Rusku se hraje za týden.

„V téhle fázi soutěže a vzhledem ke kvalitě soupeře bude nutné, abychom doma neinkasovali. To je takový ten obecný názor,“ říká Dočkal, jenž v utkání nejspíš bude kapitánem, protože Davida Lafatu trápí svalové zranění a jeho start je nejistý.

„Taky se může stát, že do desáté minutě dostaneme dva góly a pak má jakákoli výhra cena zlata.“

Když postoupíte, řekne se, že jste vyřadili jen nějaký Krasnodar. Když vypadnete, budou reakce podobné. Je pro vás složitější hledat motivaci než například před podzimním zápasem se Schalke?
To není zapotřebí, protože kvalitu soupeře si uvědomujeme. Jde o vyřazovací část Evropské ligy, proto je zbytečné odpovídat na otázku, jestli najdeme motivaci.

Jak byste měli hrát, abyste uspěli?
Není to jen otázka zápasu s Krasnodarem. Náš výkon by měl vždycky nějak vypadat. Jsou zápasy, kdy se to naplnit nepodaří a může vám to na dobrý výsledek stačit. Ale teď potkáme soupeře, s kterým by to vyjít nemuselo. Pořád pracujeme na tom, aby naše hra měla tvář a fungovala. Někdy se to daří víc, někdy míň. Proti Krasnodaru to musíme naplnit stoprocentně, abychom měli šanci na úspěch.

Jak vyzní síla Krasnodaru v porovnání s CSKA Moskva, s kterým jste hráli v létě v kvalifikaci o Ligu mistrů?
Kvalita je podobná. Pro nás můžou být zápasy s CSKA cennou zkušeností, ale úplně se to srovnávat nedá. Rozhodující je kvalita, jakou tým má. Uvědomujeme si, že jakákoli ztráta ve středu pole znamená velké nebezpečí. V lize nám to občas projde. Když s týmem, jako je Krasnodar, uděláme dvě tři chyby, může to taky špatně skončit.

Krasnodar přiletěl do Prahy přímo ze soustředění ve Španělsku a jeho trenér Kononov říkal, že je studené počasí v Česku trochu překvapilo. Může to hrát roli ve váš prospěch?
Počasí by je zaskočit nemělo, z Ruska jsou na takové připravení. Sice mají hodně jihoamerických hráčů, kteří zimu nemají rádi, ale nemyslím si, že by to mohl být faktor, který by rozhodl o výsledku.

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...