Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dovalil: Počasí může víc vyhovovat Anglii

Sport

  20:26
LIBEREC - V táboře fotbalové reprezentace do 19 let vrcholí přípravy na pondělní zápas proti Angličanům, kterým čeští mladíci vstoupí do domácího evropského šampionátu. Trenér Jakub Dovalil si pochvaluje dobrý zdravotní stav mužstva a stále prý řeší tři otazníky v sestavě.

Utkání hostí liberecký stadion. foto: ČTK

Na úvod turnaje bude spokojen s výhrou nebo remízou, i když připouští, že pro soupeře je mírnou výhodou nynější deštivé počasí, které zasáhlo sever Čech.

V týmu už je prý cítit předstartovní horečka, do začátku mistrovství schází necelých 24 hodin. "Napětí samozřejmě cítíme. Už bych si přál, aby se to rozběhlo, protože to čekání je nejhorší," řekl Dovalil na dnešní tiskové konferenci v libereckém hotelu Babylon, kde předstoupil před novináře společně se zástupci ostatních tří týmů ze skupiny B.

Českému kouči dělá radost zdravotní stav mužstva. "Všichni jsou v pořádku, vybírám z kompletního kádru. Stále řeším poslední tři otazníky v sestavě. Hráči mají konstantní výkonnost, ale řekl bych, že je to standardní rozhodování. Výsledek, zda jsme se rozhodli dobře, nebo špatně, se dozvíme zítra v půl osmé," pokračoval Dovalil s úsměvem.

Spokojen prý bude i s nerozhodným výsledkem. "Přál bych si, abychom se pozitivně naladili. To znamená buď výhra, nebo remíza. Bude to zahajovací utkání, takže ze začátku se dá očekávat opatrný a nervózní fotbal. Teprve až to z hráčů spadne, pak to bude dobré," mínil český trenér a zopakoval, že cílem je postup do semifinále. "Hlavně chceme předvádět atraktivní fotbal, i když je u takhle mladých hráčů jsou výkony ještě hodně kolísavé," podotkl.

Většinu republiky dnes zasáhlo deštivé počasí, které se nevyhnulo ani severním Čechám, kde se odehraje skupina B. Meteorologické podmínky během pondělního utkání v Jablonci nad Nisou tak mohou více vyhovovat Anglii. "Počasí je typické pro Anglii, takže to pro ně bude trochu výhoda," připustil Dovalil.

Češi se zase mohou opřít o sehranější kádr. Až na výjimky jsou spolu čtyři roky, zatímco Angličanům chybí kvůli zdravotním problémům až šest obvyklých hráčů. "Pokud je to v takovéhle míře, může to být komplikace. Zranil se jim kapitán na místě stopera, ale nedělal bych z toho velké soudy. Podle velikosti je Anglie mnohem větší země, která má hodně velice kvalitních hráčů. Nikde není psáno, že hráč, který odehrál 30 zápasů v české lize, je lepší než ten, který působí v druhé anglické soutěži," uvedl Dovalil.

Jeho protějšek na anglické lavičce Brian Eastick přisuzuje prvnímu zápasu mimořádnou váhu. "Bude to pro můj tým skvělá zkušenost a opravdová zkouška. Utkání proti domácím jsou vždycky hodně těžká. Na druhou stranu se v posledních letech ukazuje, že být pořadatelskou zemí není úplně výhoda," podotkl anglický trenér. O ambicích má jasno. "Byť nemáme úplně prvotřídní tým, chceme celý turnaj vyhrát," prohlásil rezolutně.

O vyhlídkách obou týmů na šampionátu hodně napoví pondělní zápas, který v Jablonci začne v 17:30. Řídit jej bude makedonský sudí Alexandar Stavrev.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...