Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dovedl Plzeň k titulu i rekordu. Přesto kouč Krejčí po necelém roce u týmu končí

Sport

  11:30
PLZEŇ/PRAHA - Přestože dovedl Viktorii Plzeň k suverénnímu zisku titulu, u mistrovského týmu končí. Fotbalový trenér Karel Krejčí se rozhodl, že se bude naplno věnovat reprezentaci, ve které dělá asistenta Pavlu Vrbovi. Kdo bude novým koučem, klub zatím neoznámil.

Karel Krejčí v příští sezoně už fotbalisty Plzně nepovede. foto: ČTK

Vrba vybral hráče na Euro. V širší nominaci jsou i Hubník nebo mladík Schick

„Nebylo to pro mě jednoduché rozhodování, nicméně zrálo ve mně dlouhé týdny. Jsem maximalista, který chce odvádět práci na sto procent,“ oznámil Krejčí v tiskové zprávě.

A pokračoval: „V kontextu přípravy reprezentace na Euro přibývaly povinnosti směrem k národnímu týmu, k tomu jsem cítil velkou odpovědnost k Plzni a snu o obhajobě titulu. Fyzicky i psychicky jsem byl často velmi vyčerpán, trpěla tím moje rodina i zdraví.“

Ze sedmého místa k obhajobě titulu

Krejčí převzal tým v polovině srpna po čtvrtém kole, kdy byla Plzeň na sedmém místě a na vedoucí Spartu ztrácela pět bodů. Navíc krátce předtím selhala v kvalifikaci Ligy mistrů.

Výsledky 47letého trenéra, jenž prostředí v Plzni znal jako dřívější asistent Pavla Vrby, byly výborné - postoupil do základní skupiny Evropské ligy a postupně smazal bodové manko na Spartu.

Pelta smutní. Boleslav získala domácí pohár a do Evropy tak jde z ligy Slavia

Plzeň předvedla šestnáctizápasovou sérii výher, která jí tři kola před koncem soutěže zajistila obhajobu mistrovského titulu. Krejčí si pak musel obarvit vlasy na červenomodro. Byl to slib, který dal hráčům.

Až závěrečná tři kola se Krejčímu a celé Plzni nepovedla. V mistrovské euforii všechno prohrála a především porážka 0:5 na Slavii byla potupná.

„Prohráli jsme pět nula, tak mě třeba vyhodí... Ne, v Plzni mám smlouvu ještě na dvě sezony. Jestli se po dnešku nic nezmění, tak bych měl pokračovat,“ řekl tehdy Krejčí.

„O Karlově odchodu jsme věděli“

„Karlovi je zapotřebí v první řadě poděkovat. Ačkoliv závěr sezony nám pokazila kaňka z Edenu, komplexně nelze jeho působení ve Viktorii hodnotit jinak než pozitivně. Je to profesionál, který svou práci vykonává s obrovským nasazením,“ uvedl plzeňský generální manažer Adolf Šádek.

Starka: Ať v Olomouci mlčí, když najednou vyhráli 6:0. Neunesli prostě další sestup

Ten o Krejčího úmyslech věděl: „Situace pro nás není překvapivá. Téma jsme spolu probírali v průběhu celého jara, ačkoliv finální rozhodnutí padlo až po skončení ligového ročníku.“

„Řešili jsme mimo jiné to, že tým je nutné před zásadním úvodem sezony stoprocentně připravit a na základě zkušeností z reprezentačních srazů potřebujeme mít hlavního trenéra v každodenním kontaktu s hráči,“ přiznal Šádek.

„V rozhodujících momentech kvalifikace evropských pohárů zase bude startovat příprava národního týmu na světovou kvalifikaci,“ dodal.

Očekává se příchod Kozla

Vedení plzeňského týmu chce jméno Krejčího nástupce oznámit v nejbližších dnech.

Osloví volného Luboše Kozla, jenž před pár dny skončil na Dukle a kterého už Plzeň několikrát chtěla? Nebo se bude snažit přivést Jindřicha Trpišovského, který v Liberci oslnil třetím místem?

Zklamaní fotbalisté Plzně.
Finále MOL Cupu - radost fotbalistů vítězné Mladé Boleslavi.

Anebo vsadí na Romana Pivarníka, jehož Bohemians předváděli na jaře parádní fotbal? Či snad přijde někdo úplně jiný?

„Díky férové komunikaci ze strany Karla Krejčího jsme měli čas o potencionálních jménech přemýšlet a nezačínáme v bodě nula. Nového trenéra budeme chtít představit během nejbližších dnů,“ dodal Šádek.

Autor: