29. září 2012 9:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Drahé derby? Za tradici se platí

Zleva Tomáš Přikryl ze Sparty, Róbert Cicman a Martin Latka ze Slavie a Václav Kadlec ze Sparty | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva Tomáš Přikryl ze Sparty, Róbert Cicman a Martin Latka ze Slavie a Václav Kadlec ze Sparty | foto: ČTK

PRAHA Jejich rivalita má více než stoletou minulost. Žádný jiný zápas ligy se pozorností a tradicí nevyrovná derby pražských "S". A pokud zrovna fotbalisté Sparty hrají na stadionu Slavie, odpovídá výjimečnosti souboje i nejvyšší cena za lístky.

Ani sobotní utkání rivalů z hlavního města v Edenu není v tomto ohledu jiné. Fanoušci, kteří nevlastní permanentky a chtěli na vlastní oči vidět nejzajímavější utkání sezony, museli za vstupné obětovat až 420 korun, tedy o 110 korun víc než na ostatní soupeře červenobílých.

"Fanoušci, média, hráči i trenéři často zmiňují, že derby je mimořádná událost. Navíc jsou s ním spojené i dvakrát vyšší náklady na početnější pořadatelskou službu nebo bohatý doprovodný program. Za kvalitnější a atraktivnější auto se také platí víc," vysvětluje tisková mluvčí Slavie Soňa Nouzáková.

Infografika

Grafika: Derby Slavia - Sparta

Derby je tak atraktivní, že jej vršovický klub řadí do vlastní speciální cenové kategorie Z2. Lístky za 420 korun jsou v porovnání s ostatními prvoligovými kluby nejdražší.

O 20 korun levněji pořídíte i nejdražší vstupenku na listopadový zápas Plzně v Evropské lize proti izraelskému Hapoelu Tel Aviv. Za stejnou sumu se dostanete na ligu do nejlepšího sektoru na Letné, ale bez ohledu na soupeře. "Pro nás má každý fanoušek stejnou váhu, ať už hrajeme derby se Slavií, nebo s Olomoucí. Jednotné vstupné má navíc i dlouhodobou výhodu v tom, že naše příznivce nematou změny cen," říká ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.