Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dril skončil, jde se na zápasy

Sport

  11:57
SEEFELD (od zpravodaje LN v Rakousku) - Týden fotbalové dřiny je u konce. České reprezentanty, kteří se chystají na mistrovství světa, konečně čekají zápasy. Dnes se rozehřejí a prostřídají při střetnutí s tyrolskými amatéry. A hned zítra se v první ostré přípravě postaví Saúdské Arábii, dalšímu účastníkovi světového šampionátu.

Trenér české fotbalové reprezentace Karel Brückner dohlížel na své "ovečky" i z kola. foto: Petrášek RadekČTK

„Tyrolané budou výborný sparingpartner. Hráči už jsou unavení, tohle je zpestření po týdnu zatížení,“ řekl Karel Brückner o dnešním soupeři, který podle něj dosahuje tak úrovně druhé ligy. Národní tým se mu vpodvečer postaví v městečku Axams. Podobně jako před dvěma lety, během přípravy na EURO, kdy Tyrolané podlehli 1:8.

Nastoupit určitě nemůže Vladimír Šmicer. A včera se zkomplikovala i situace kolem kapitána Galáska, který ještě před koncem dopoledního tréninku vzal do ruky kopačky a odešel. „Lehce si pochroumal vnitřní postranní vaz v pravém koleni, bude ho to limitovat dva až tři dny,“ soudil lékař Jiří Fousek. Trenérovi se tak zkomplikovala situace s rozdělením týmu. O přestávce se totiž měly prostřídat dvě jedenáctky. Chytat budou Blažek a Kinský, Čech si odpočine.

Do utkání už každopádně naskočí Libor Sionko, který se k mužstvu včera večer připojil zatím jako náhradník. „Vidíte, přijede a hned bude v základní sestavě,“ žertoval Brückner. Jak svůj výběr rozdělí, ale zatím neprozradil.

Pohromadě každopádně zůstane obranná čtveřice Grygera, Rozehnal, Ujfaluši a Jankulovski, která spolu trénuje od začátku soustředění. „U ostatních by nebylo moc dobré ukazovat, vy jste ti zlatí a vy ti vedlejší,“ dodal trenér.

Tomu přípravu na šampionát komplikují zatím jen šrámy fotbalistů. Objevila se zranění, Štajner bojuje s virózou. „Máme pětadvacet tréninků a čtyři přípravné zápasy. Musíte počítat s nebezpečím, jinak bychom se nemohli ani rozcvičit. Absence na trénincích je malá,“ nestěžoval si Brückner.

Nevadí mu ani pošmourná obloha nad Seefeldem, častý déšť a lezavá zima. „Rýmu nemá skoro nikdo. Počasí je ideální, pětatřicet stupňů přece být nemusí,“ prohodil kouč, který vedra nesnáší. Větší problémy dělají hráčům alergie na pyly, potíže s dýcháním má třeba Nedvěd. „Tohle je větší nepříjemnost než ta trocha deště,“ upozornil Brückner.
Autoři:

Pronájem 3+kk, 111 m2, Velehrad
Pronájem 3+kk, 111 m2, Velehrad

Hradišťská, Velehrad, okres Uherské Hradiště
18 000 Kč/měsíc