21. října 2008 13:55 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Drogba? To je podle Mourinha simulant

José Mourinho | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy José Mourinho | foto: AFP

MILÁN Trenér José Mourinho si opět "pustil pusu na špacír". Prostořeký kouč Interu Milán se tentokrát opřel do fotbalistů, kteří podle něj v anglické Premier League v soubojích s protihráči velmi ochotně padají k zemi, aby si vymodlili penaltu. Mezi největší simulanty pětačtyřicetiletý Portugalec zahrnul i svého někdejšího svěřence z Chelsea útočníka Didiera Drogbu.

"Už nejsem v Chelsea, takže její hráče nemusím bránit. Proto si myslím, že je správné o Drogbovi říct, že je simulant," řekl Mourinho. "Cristiano Ronaldo, Fernando Torres a Robin van Persie jsou další hráči, kteří za posledních pár dokázali nasimulovat spoustu penalt," dodal.

Mourinho také uvedl, že fotbalisty k simulování častou vedou trenéři. "Zatímco v Anglii učí trenéři malé kluky hrát fotbal, v Itálii, Španělsku a Portugalsku je od začátku učí, jak vyhrát zápas," prohlásil.

Bývalý kouč Porta a Chelsea sice simulování odsuzuje, ale současně chápe, že pokud hráč po nedovoleném zákroku nespadne, rozhodčí faul často neodpíská. "Simulanty nesnáším, ale vůbec se mi nelíbí, když hráče někdo ve vápně okopává a on se to snaží ustát," uvedl. "Když hráč nespadne, rozhodčí pískne faul opravdu, ale opravdu jen velmi zřídka. Proto hráčům říkám, aby nebyli naivní, ale aby současně hráli férově," přidal.

ČTK