29. července 2008 16:12 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Dukla se chce prodrat do první ligy

Jedna z letních posil, kanonýr Luděk Zelenka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jedna z letních posil, kanonýr Luděk Zelenka. | foto: ČTK

PRAHA Deset nových hráčů má před novým ročníkem druhé ligy k dispozici trenér fotbalistů Dukly Praha Günter Bittengel. Mezi nimi jsou i velká jména zkušených třicátníků - na Julisku zamířili Jiří Novotný, Michal Kolomazník, Luděk Zelenka, Patrik Gedeon a brankář Martin Svoboda. Tradiční klub se s nimi chce odrazit k lepším výsledkům než v uplynulé sezoně, dlouhodobým cílem je pak návrat do první ligy.

"Minulý ročník druhé ligy byl pro nás velmi těžký. Jako nováček jsme vše budovali na zelené louce a za pochodu. Nakonec jsme cíl, kterým byla záchrana, s vypětím sil splnili. Ale chyběla nám především zkušenost ve všech řadách sestavy. Jsem moc rád, že se v tomto směru mnohé přes léto změnilo," řekl na dnešní tiskové konferenci Bittengel, jehož asistentem je bývalý kapitán Dukly a československé reprezentace Jan Fiala.

 Do Dukly vedle dalších posil zamířil i osmatřicetiletý stoper Novotný, který hrál naposledy slovenskou ligu za Ružomberok. "Nový trenér Michal Bílek mi nabízel, abych pokračoval, ale majitel klubu byl proti. Ale já jsem rád, že budu v Praze a na Dukle. Jednání s ní už probíhala před rokem a letos byla rychlá a konkrétní," řekl Novotný, někdejší opora Sparty.

Další nováčci patří mezi nadějné mladé tváře. Záložník Miroslav Hozda přišel z Jablonce, stoper Ondřej Kučera se vrátil z hostování v Motorletu, záložník Petr Malý a útočník Michal Uhlíř jsou z rezervy Dukly. Klub naopak opustili fotbalisté, kteří v Dukle hostovali - Adam a Rychlík se vrátili do Bohemians 1905, Nečas do Mladé Boleslavi, Michal do Kladna a Volek do Sparty. 
    

ČTK

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.