Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Dukla v předehrávce kola remizovala s Boleslaví, hosty spasila až penalta

22:27aktualizováno  22:56
PRAHA - Fotbalisté Mladé Boleslavi v předehrávce 10. kola první ligy díky penaltě Lukáše Magery z 80. minuty zachránili remízu 1:1 hřišti Dukly. Svěřenci Karla Jarolíma ukončili sérii tří výher a zůstali na čtvrtém místě tabulky. Pražané, kteří vedli od 40. minuty po trefě Bosňana Aldina Čajiče, jsou dál jedenáctí.

Záložník Boleslavi Jiří Skalák (vlevo) a útočník Dukly Jakub Mareš. foto: ČTK

Boleslavští přijeli s vizitkou nejofenzivnějšího celku soutěže, hráči Dukly je však do blízkosti brankáře Rady nepouštěli.

Úvod zápasu nabídl vyrovnanou a bojovnou partii bez větších šancí, pouze domácí Považanec, Mareš a Hanousek z dálky stříleli nepřesně.

Největší možnost Mladé Boleslavi měl až v závěru první půle Zahustel, který dostal hodně prostoru a postupoval sám na Radu, jenže ránu mu na poslední chvíli zblokoval Gorkšs.

Hlasy trenérů

Luboš Kozel (Dukla): „Myslím, že jsme Boleslavi její hru moc nedovolili. Až na prvních 15 minut prvního poločasu a pět deset minut druhého poločasu jsme jí určitě byli vyrovnaným soupeřem a v určitých pasážích jsme byli i lepší. Bohužel jsme slibně rozjeté utkání zase nedotáhli do vítězného konce. Jsem zklamaný z výsledku, protože výkon byl poctivý a takticky odehraný tak, jak jsme chtěli.“

Karel Jarolím (Mladá Boleslav): „Vzhledem k tomu průběhu utkání můžeme být rádi, že jsme uhráli aspoň bod, i když v závěru tam byly situace, které jsme možná mohli vyřešit líp a utkání rozhodnout. Asi ten výsledek je nakonec tak nějak spravedlivý.“

Dukla bleskově odpověděla a ve 40. minutě otevřela skóre. Po rychlé rozehrávce Krmenčík přiťukl míč Čajičovi a bosenský záložník se z hranice šestnáctky trefil k tyči.

Středočeši byli po několika vteřinách druhého poločasu blízko vyrovnání, když tečovanou střelu Skaláka zastavilo břevno.

Po hodině mohl rychlou akci Pražanů zakončit gólem Mareš, ale z první vypálil nad branku.

Boleslav si ani po příchodu střídajícího útočníka Baroše nedokázala vytvořit souvislý tlak a vypadalo to, že poprvé v sezoně nedá gól.

V 80. minutě však obrana Dukly udělala dvě velké chyby. Rada chybně vyboxoval míč a Štetina ve vápně zahrál rukou. Nařízenou penaltu pak suverénně proměnil Magera a připsal si sedmý ligový gól v sezoně.

10. kolo první fotbalové ligy

Dukla Praha - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:0)

Branky: 40. Čajič - 80. Magera z pen. Rozhodčí: Hrubeš - J. Paták, Hrabovský. ŽK: Gorkšs - Magera, Bořil. Diváci: 1353.