Dvě červené karty. Fotbalisté Tottenhamu prohráli v oslabení a mohou ztratit třetí příčku

16:11aktualizováno  18:36
Londýn - Fotbalisté Tottenhamu ve 37. kole anglické ligy prohráli v Bournemouthu 0:1 brankou Nathana Akého z nastavení, poté co téměř celý druhý poločas odehráli oslabeni o dva vyloučené hráče. Londýnský tým může přijít o třetí místo v tabulce, pokud čtvrtá Chelsea v neděli porazí Watford.

Davinson Sanchez and Danny Rose komunikují s rozhodčími po udělení jedné z červených karet foto: Reuters

Semifinalista Ligy mistrů doplatil na nedisciplinovanost. Ve 43. minutě neudržel nervy Son Hung-min a za strčení do Lermy byl vyloučen. Krátce po změně stran dostal červenou kartu také Foyth za ostrý skluz na Simpsona. Bournemouth dvojnásobnou početní výhodu využil až v první minutě nastaveného času, kdy rozhodl Aké hlavičkou z rohu.

Tottenham, který ve středu čeká odveta semifinále Ligy mistrů na hřišti Ajaxu Amsterodam, ve třetím soutěžním utkání po sobě prohrál výsledkem 0:1.

Bournemouthu pomohl k výhře devatenáctiletý brankář Mark Travers, který se stal v Premier League prvním teenagerem mezi tyčemi v základní sestavě od roku 2006. Tehdy debutoval Joe Hart za Manchester City ve věku 19 let a 178 dnů. Traversovi bude 18. května dvacet.

Fulham zase postavil do zápasu nejmladšího hráče, který kdy v nejvyšší anglické soutěži nastoupil. Harvey Elliott ve věku 16 let a 30 dnů odehrál v dresu již jistě sestupujícího týmu závěrečné minuty při porážce 0:1 ve Wolverhamptonu. Dosavadní rekord držel jiný fotbalista Fulhamu Matthew Briggs, kterému při debutu v Premier League v roce 2007 bylo 16 let a 68 dnů.