Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Dynamo vyválčilo v deseti bod, remizoval i Jablonec. Baník zase vyhrál, uspěli také Bohemians

Rozhodčí Jan Machálek vylučuje Maksyma Talověrova (druhý zprava) z Českých Budějovic. foto: ČTK

Aktualizováno
Praha - Tři poločasové změny Mladou Boleslav vedenou Karlem Jarolímem nespasily, tým snížil, ale nakonec ostravskému Baníku podlehl 1:3. Fotbalisté Karviné naopak góly Haši v 87. a 90. minutě srovnali proti Jablonci. Bohemians doma zdolali Příbram (2:1), České Budějovice ve 12. kole v deseti dokázaly vyrovnat v Olomouci na 1:1.
  15:59aktualizováno  18:21

Baník si v Mladé Boleslavi připsal čtvrté vítězství v řadě, rozhodl o něm zejména povedený první poločas. První gól dal De Azevedo po přihrávce Tetoura, u druhé branky si ostravští záložníci role prohodili.

Mladoboleslavský trenér Jarolím při druhém utkání po návratu udělal tři poločasová střídání a domácí se zlepšili, brzy zásluhou Klímy snížili, ale víc už nedokázali. Naopak v závěru inkasovali třetí branku a jsou nadále na chvostu tabulky.

Jablonec naopak o lichotivou sérii přišel, po čtyřech triumfech za sebou bere z Karviné „jen“ bod. Ještě šest minut před koncem vedli svěřenci kouče Rady o dva góly, pak ale dvakrát jásal střídající Haša.

Rozhodčí Jan Machálek vylučuje Maksyma Talověrova (druhý zprava) z Českých...
Trenér Příbrami Pavel Horváth.

Remizovala také Olomouc. Znovu. 1:1. Znovu. Počtvrté za sebou! Proti Českým Budějovicím nestačila Sigmě ani téměř hodinová přesilovka po vyloučení Talovierova, po kterém Nešpor zařídil veden z penalty. Dynamo se ale v deseti nevzdalo a v závěru vyrovnal Jánošík.

Bohemians představují lize šikovný produkt vlastní akademie, utkání s Příbramí rozhodl teprve osmnáctiletý ofenzivní záložník Novák, který se prosadil ve druhém z posledních tří zápasů.

Hraje se první vložené kolo na podzim, o víkendu je liga na programu znovu a příští týden před Štědrým dnem půjdou fotbalisté na hřiště zase.

Fotbalová liga najela na svižné tempo. V úterý se hraje pět utkání 12. kola, které se dohraje ve středu dalšími čtyřmi, byť duel Zlín - Slavia je kvůli možné karanténě slávistů v ohrožení.

Ve středu se tak nejspíš bude hrát jen v Brně, v Liberci a na Spartě.

Bohemians Praha 1905 - 1. FK Příbram 2:1 (1:1)

Branky: 25. Vacek, 73. Novák - 43. Folprecht. Rozhodčí: Zelinka - Moláček, Hrabovský. ŽK: Vávra, Vais (oba Příbram). Bez diváků.

Sestavy: Bohemians: Le Giang - Schumacher, Bederka, Hůlka, Vondra - Novák (77. Keita), Vacek (46. Květ), Jindřišek, Hronek (90.+3 Osmančík), Vaníček (62. Nečas) - Pulkrab (90.+3 Dostál). Trenér: Klusáček.
Příbram: Kočí - Nový, Tregler, Vilotič (88. Pinc), Cmiljanovič - Pilík, Folprecht (79. Hájek), Zorvan (79. Vais), Rezek, Vávra (63. Antwi) - Voltr. Trenér: Čuhel.

Sigma Olomouc - Dynamo České Budějovice 1:1 (1:0)

Branky: 35. Nešpor z pen - 77. Jánošík. Rozhodčí: Machálek - Mojžíš, Leška. ŽK: González, Houska, Radek Látal, Vepřek, Radoslav Látal (trenér) - Havel, Jánošík, Vorel. ČK: 34. Talověrov (Budějovice). Bez diváků.

Sestavy: Olomouc: Mandous - Radek Látal, Hubník, Poulolo, Vepřek - Zahradníček (84. Yunis), Falta (84. Chytil), Houska (74. Breite), Greššák, González (74. Hála) - Nešpor. Trenér: Radoslav Látal.
Č. Budějovice: Vorel - Novák, Králik, Talověrov, Skovajsa - Van Buren (51. Jánošík), Čavoš, Brandner, Javorek, Mršič (88. Matějka) - Bassey (36. Havel). Trenér: Horejš.

MFK Karviná - FK Jablonec 2:2 (0:1)

Branky: 87. a 90. Haša - 25. Schranz, 84. Doležal. Rozhodčí: Petřík - Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Bartošák, Papadopulos, Ndefe - Rada (trenér), Považanec. Bez diváků.

Sestavy: Karviná: Bolek - Santos, Dramé (46. Herc), Šindelář, Ndefe (73. Haša) - Mangabeira (46. Čmelík) - Mikuš (89. Janečka), Ostrák (89. Smrž), Qose, Bartošák - Papadopulos. Trenér: Jarábek.
Jablonec: Hanuš - Holík, Martinec, Zelený, Podaný - Hübschman (78. R. Hrubý) - Ladra (90.+2 Pleštil), Kubista (37. Doležal), Považanec, Pilař (78. Jovovič) - Schranz. Trenér: Rada.

FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava 1:3 (0:2)

Branky: 51. Jiří Klíma - 30. De Azevedo, 41. Tetour, 90.+1 Buchta. Rozhodčí: Hocek - Melichar, Novák. ŽK: Túlio (Boleslav). Bez diváků.

Sestavy:
M. Boleslav: Mikulec - Jakub Klíma, Tatajev, Křapka - Zahustel (46. Douděra), Kulhánek (46. Túlio), Budínský, Janošek (67. Ikaunieks), Mazáň - Jiří Klíma, Fulnek (46. Graiciar). Trenér: Jarolím.
Ostrava: Laštůvka - Fillo, Svozil, Stronati, Fleišman - De Azevedo (81. Buchta), Jánoš, Tetour (81. Kuzmanovič), Kaloč, Potočný (90. Šašinka) - Zajíc (74. Holzer, 90. Pokorný). Trenér: Kozel.