15. listopadu 2018 10:38 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Z Eden areny bude Sinobo Stadium. Všechno se včas dozvíte, mlží Slavia

Fotbalový stadion v Edenu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalový stadion v Edenu. | foto: SK Slavia Praha

PRAHA Až vyrazíte na domácí zápas fotbalistů Slavie, už nepůjdete do Eden areny. Klub mění název stadionu, oficiálně se bude jmenovat podle čínské společnosti - Sinobo Stadium.

Ve středu přijel na parkoviště před hlavní vchod velký jeřáb, jeho rameno postupně vyzvedlo na střechu třináct obřích písmen. Z nich dělníci složili dvě slova: Sinobo Stadium.

Sinobo Group je akcionář čínského klubu Kuoan Peking, který se Slavií úzce spolupracuje. Slávistickým majitelem je jiná čínská společnost Citic Group.

Znamená nový název stadionu vstup firmy Sinobo do Slavie? Do akcionářské struktury? Nebo jen jako partner, sponzor? Slavia spekulace ozřejmí v nejbližších dnech.

„Všechno včas oznámíme,“ sdělil slávistický mluvčí Michal Býček.

„Všechno se dozvíte v pondělí. Jsou rozhodnutí, která nemůže komentovat management, ale představení patří osobně akcionářům. A je mi líto, že technické řešení předchází vlastnímu oznámení, ale objektivně to nejde jinak,“ napsal na twitteru slávistický šéf Jaroslav Tvrdík

Nejbližší zápas se tam odehraje v pátek, kdy Slavia v osmifinále Mol Cupu hostí Chrudim.

V pondělí Sinobo Stadium hostí prestižní mezistátní duel Ligy národů Česko - Slovensko.

15.listopadu 2018 v 02:28, příspěvek archivován: 15.listopadu 2018 v 10:37

Etihad Stadium (Manchester City). Emirates Stadium (Arsenal). King Power Stadium (Leicester).Allianz Stadium (Juventus). Ucta a respekt k historickym barvam Slavie a k logu klubu.Vizualizace obou akcionaru s dresy klubu a nazvem stadionu je symbolem budoucnosti SKS. Vse v pondeli

Dosud se stadion oficiálně jmenoval Eden arena. Podle místa, části území, prostoru v pražské čtvrti Vršovice, kterému se už téměř sto let říká Eden. Původně šlo o zábavní park.

Najdete na Lidovky.cz