24. srpna 2011 10:13 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Eden se chystá na invazi z vlaku a stovky autobusů

Tentokrát se Eden musí připravit na invazi fanoušků Plzně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tentokrát se Eden musí připravit na invazi fanoušků Plzně. | foto: ČTK

PRAHA Invaze z Plzně zaplní pražský Eden. Stadion, který neumí vyprodat ani domácí kluby Slavia a Bohemians 1905, by měl nabídnout diváckou kulisu odpovídající významu večerního utkání. Všech 20 tisíc míst bude obsazených.

Odveta play off Ligy mistrů s FC Kodaň vstoupí do historie nejen případným postupem fotbalistů Plzně. Nikdy předtím se v Česku tolik fanoušků neodhodlalo přesunout k utkání svého klubu do jiného města. Zájem předčil veškerá očekávání.

"Když jsme spouštěli předprodej, bavili jsme se v klubu o 10 tisících fanoušcích jako o velkém úspěchu," řekl manažer Viktorie Adolf Šádek. Tomu odpovídaly i ceny lístků, které byly levnější než na zápas s Rosenborgem Trondheim v předchozím předkole. Vítězství v Kodani ale udělalo odvetě nejlepší reklamu.

Den po návratu z Dánska bylo prodáno 16 tisíc míst, zbytek zmizel do pátku. Eden má pro Plzeň jen jednu výhodu. Její stadion ve Štruncových sadech totiž nabízí během rekonstrukce v porovnání s moderní arénou jen čtvrtinovou kapacitu.

Podle odhadu šéfa fanklubu Viktorie Romana Bakaly by přímo z Plzně mělo vyrazit na cestu 12 tisíc diváků. Na místo je dopraví speciální vlak s 11 vagony a zhruba stovka autobusů. Hromadný přesun se bude na podzim pravděpodobně ještě několikrát opakovat. Podle informací od UEFA totiž Plzeň bude muset odehrát zbytek pohárového podzimu dál v azylu.

Advantage Consulting, s.r.o.
HLAVNÍ ÚČETNÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 50 000 Kč