Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomická krize ohrožuje Manchester United

Sport

  11:10
LONDÝN - Fotbalový klub Manchester United možná přijde o hlavního sponzora. Šíří se totiž obavy, že největší světová pojišťovna AIG, jejíž jméno nosí anglický šampion na dresu, zkrachuje. United by tak podle listu Daily Telegraph letos přišli o 14 milionů liber.

Manchester United řeší problém. V lize se jim nedaří a nyní možná přijdou také o sponzora. foto: AFP

American International Group předloni podepsala s úřadujícím vítězem Ligy mistrů rekordní čtyřletou smlouvu na 56,6 milionu liber (asi 424 milionů korun). AIG by mohl pomoci odvrátit krach stát New York, který společnosti pomůže získat až 20 miliard dolarů. Společnost také o víkendu požádala americkou centrální banku USA o krátkodobý úvěr 40 miliard dolarů (asi 68 miliard korun).


Podobná hrozba visí také nad dalším anglickým klubem West Hamem United. Londýnský klub může přijít kvůli finanční krizi o podporu společnosti XL, která zkolabovala. Klub má s třetí největší cestovní společností ještě smlouvu na dva roky a za propagaci jejího jména na dresu měl dostat 2,5 milionu liber na sezonu.

Autor:

Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz
Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz

Řekněme si to na rovinu – za plenky pro ty naše miláčky vydáme za rok z peněženky víc než dříve za kabelky. Zvlášť, když pro ně chceme ty nejlepší...