16. září 2008 11:10 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ekonomická krize ohrožuje Manchester United

Manchester United řeší problém. V lize se jim nedaří a nyní možná přijdou také o sponzora. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Manchester United řeší problém. V lize se jim nedaří a nyní možná přijdou také o sponzora. | foto: AFP

LONDÝN Fotbalový klub Manchester United možná přijde o hlavního sponzora. Šíří se totiž obavy, že největší světová pojišťovna AIG, jejíž jméno nosí anglický šampion na dresu, zkrachuje. United by tak podle listu Daily Telegraph letos přišli o 14 milionů liber.

American International Group předloni podepsala s úřadujícím vítězem Ligy mistrů rekordní čtyřletou smlouvu na 56,6 milionu liber (asi 424 milionů korun). AIG by mohl pomoci odvrátit krach stát New York, který společnosti pomůže získat až 20 miliard dolarů. Společnost také o víkendu požádala americkou centrální banku USA o krátkodobý úvěr 40 miliard dolarů (asi 68 miliard korun).


Podobná hrozba visí také nad dalším anglickým klubem West Hamem United. Londýnský klub může přijít kvůli finanční krizi o podporu společnosti XL, která zkolabovala. Klub má s třetí největší cestovní společností ještě smlouvu na dva roky a za propagaci jejího jména na dresu měl dostat 2,5 milionu liber na sezonu.

ČTK

On-line reportáž | HOKEJ

Česko - Švýcarsko
4 : 2
40:00
Skončila druhá třetina.
39:30
Češi hlídají konec třetiny s pukem na holích.
38:12
Loeffel to zkusil z velké dálky, což si Bartošák v klidu pohlídal.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!