4. listopadu 2010 15:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

EL: Vítězství nebo krach? Sparta musí v Lausanne odčinit kolaps

Liberec - Sparta (Blažek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Liberec - Sparta (Blažek). | foto: ČTK

PRAHA Fotbalisté pražské Sparty dnes budou na půdě Lausanne bojovat o udržení reálné šance na postup ze základní skupiny Evropské ligy. Český mistr potřebuje nad týmem ze druhé švýcarské ligy zvítězit, před dvěma týdny v Praze přišel o dva body v šesté minutě nastavení.

Výhry nad Lausanne měly být pro zbývající tři účastníky skupiny F klíčem k postupu, ale Sparta doma dva z plánovaných šesti bodů ztratila. Svoji pozici si sice trochu zhoršila, ale její propočty se zase nijak radikálně nezměnily: k postupu vede výhra v Lausanne a pak přinejmenším remíza v Palermu, případně bude muset spoléhat na poslední domácí duel s CSKA Moskva.

V sobotním vítězném pražském derby s Bohemians 1905 se trenéru Jozefu Chovancovi podařilo ušetřit síly Sionkovi s Wilfriedem. Ten doléčoval drobnou virózu. "Bony si musí dávat pozor, je náchylnější k prochladnutí," vysvětlil Chovanec hlavní důvod absence útočníka, který ale ve čtvrtek bude připraven nastoupit.

Třetí vynucenou změnu přinese zranění Kušníra, jehož zřejmě v sestavě nahradí Kladrubský a sparťané znovu nastoupí v rozestavení 4-4-2. Zápas začne v 19:00, hlavním rozhodčím je Bělorus Alexej Kulbakov.

ČTK, Lidovky.cz

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz