Pondělí 27. ledna 2020svátek má Ingrid 3 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

ENIC si na Slavii najal detektivy. Pátrají po kontech v zahraničí

Slavia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavia | foto: ČTK

PRAHA Bývalý majitel fotbalové Slavie britská společnost ENIC si najal soukromou detektivní agenturu, která se pokusí zjistit, kam se poděly peníze utržené v minulých letech z prodeje hráčů a získané na prémiích od UEFA za účast v Lize mistrů.

Jedná se o téměř půl miliardy korun, z toho 200 milionů představují příjmy za start v elitní soutěži v roce 2007. Nejmenovaný zdroj týdeníku Euro, který o případu píše, řekl, že úkolem detektivů bude najít v zahraničí konto, na které finance plynuly.

"Například na přestup Marka Suchého do Spartaku Moskva existují dvě smlouvy. Tehdy prý šla z téměř stomilionového odstupného na účet Slavie jen asi pětina, zbytek peněz měl skončit na kontě v zahraničí. Právě tyto miliony má detektiv ENIC co nejdříve dohledat," cituje list zdroj.

Čtěte také

Společnosti ENIC Slavia dluží přes 100 milionů korun a bývalý vlastník klubu požaduje jejich okamžité splacení. Klub měl také závazky ve výši zhruba 10 milionů korun vůči fotbalistům. Ve čtvrtek ale oznámila investiční společnost Natland Group, která jedná se Slavií o finanční pomoci, že hráčům a realizačnímu týmu uhradila třicet procent z dlužné částky.

Ve stejný den nicméně licenční komise rozhodla, že neudělí Slavii profesionální licenci, bez níž klub nemůže startovat v první ani druhé lize. Prakticky souběžně došlo k vyhrocené situaci na stadionu Slavie, kde radikální fanoušci způsobili v poločase pohárového utkání s Olomoucí předčasné ukončení zápasu. Klubu nyní hrozí vedle sportovních postihů také další finanční zátěž v podobě vysoké pokuty.

Premium

Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

Profesor Edzard Ernst, odborník na testování účinnosti alternativní medicíny,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

Premium

Žádný strach z viru, nejsme Čína, krotí vášně hlavní hygienička

Čínská chřipka a hlodavci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před sedmnácti lety svět zasáhla epidemie SARS. Viru, který způsobuje náhlý kolaps dýchání. Zemřelo skoro 800 lidí,...

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...