Úterý 28. listopadu 2023, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Etická komise FIFA uzavřela Infantinovo vyšetřování bez trestu. Nebylo prý dost důkazů

Sport

  19:10
Curych - Etická komise Mezinárodní fotbalové federace FIFA uzavřela interní vyšetřování předsedy Gianniho Infantina, v kauze schůzek se švýcarským generálním prokurátorem Michaelem Lauberem ale neshledala dostatek důkazů k vynesení jakéhokoliv trestu. Případem se FIFA zabývala od května.

Prezident FIFA Gianni Infantino zavítal na volební kongres Evropské fotbalové federace UEFA. foto: ČTK/AP

„Po přezkoumání všech relevantních dokumentů a důkazů bylo rozhodnuto zastavit řízení kvůli nedostatku přesvědčivých důkazů o porušení etických pravidel FIFA,“ uvedli zástupci FIFA v prohlášení.

Gianni Infantino na kongresu UEFA.
Zleva: belgická královna Mathilde, král Philippe, prezident FIFA Gianni...

Infantina začaly na konci července kvůli třem schůzkám s Lauberem vyšetřovat švýcarské úřady, které mají podezření na podněcování ke zneužití moci. Lauber totiž vedl vyšetřování více než dvaceti případů, v nichž byli činovníci FIFA podezřelí z korupce. Infantino ale jakékoliv provinění opakovaně odmítl.

„Během těchto schůzek nedošlo ani vzdáleně k ničemu ilegálnímu. Už jen myšlenka, že by tomu tak mohlo být, je absurdní,“ napsal Infantino v dopise všem 211 členským asociacím FIFA. Za padesátiletého Švýcara se už dříve postavila FIFA, kterou bývalý zdiskreditovaný předseda Sepp Blatter vyzval k Infantinovu suspendování.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!