Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav

jen za 89 Kč/měsíc

Itálie - Albánie 2:1, šok po 23 vteřinách obhájce nepoložil, skóre brzy otočili

Nicolo Barella z Itálie slaví vstřelený gól. foto: Reuters

Ani nejrychlejší branka v historii mistrovství Evropy nestačila fotbalistům Albánie k překvapivému bodovému zisku proti Itálii. V rámci utkání skupiny B sice už po 23 vteřinách vedli zásluhou Bajramiho, jenže obhájci titulu už za čtvrt hodiny díky Bastonimu a Barellovi otočili a náskok bezpečně uhájili až do konce. Napodobili tak Španělsko, které na úvod skupiny porazilo Chorvatsko 3:0.
  20:29aktualizováno  22:59

Ze zápasu uběhlo jen 23 vteřin a diváci na stadionu Borussie Dortmund už viděli branku. A nečekaně se neradovali ti italští, ale albánští.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Obhájci titulu totiž selhali při autu poblíž vlastního pokutového území: Dimarco vhazováním přihrál přímo do běhu Bajramimu, který nekompromisně zakončil pod břevno.

Šťastný střelec mohutně slavil se spoluhráči i příznivci, podařilo se mu vstřelit nejrychlejší gól v historii evropského šampionátu.

Italové se ale z brzkého šoku nesložili a zanedlouho srovnali. V 11. minutě rozehráli roh nakrátko a z následného centru se hlavou prosadil Bastoni, jenž skákal úplně sám na zadní tyči.

O dalších pět minut později už svěřenci trenéra Spallettiho vedli, když se přesnou ranou nártem z hranice vápna prosadil osamocený Barella.

Po půlhodině mohl zvýšit Frattesi, ale jeho pokus o přehození – i kvůli drobnému zásahu brankáře – skončil jen na tyči. O pár minut později nevyzrál na Strakoshu ani Scamacca.

Italové dál drželi míč a kontrolovali hru, Albánce do šancí nepouštěli. Chiesa po hodině hry pálil těsně vedle, na druhé straně se ohrožení Donnarummy nikdo ani nepřiblížil.

Statistiky ze zápasu mezi Itálií a Albánií.

V 68. minutě se na hřiště dostal Laci, který na klubové úrovni působí v pražské Spartě. Ani on ale Albáncům k vyrovnání nepomohl.

Nejblíž k němu měl v 90. minutě Manaj, jenž si přesně zpracoval dalekonosný pas za obranu a zjevil se tváří v tvář Donnarummovi, jenže mohutného brankáře neobhodil.

Italové tak těsný náskok, který získali už v 16. minutě, uhájili až do konce. Příště se v rámci skupiny B střetnou se Španělskem, Albánii čekají Chorvaté.