Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra

jen za 89 Kč/měsíc

Rumunsko - Ukrajina 3:0, z dálky se blýskl Stanciu, brankář Lunin chyboval

Rumunský obránce Denis Dragus se raduje z gólu. foto: Reuters

Parádní trefa z velké vzdálenosti od Stancia, bývalého hráče Sparty i Slavie, nastartovala překvapivě jasné vítězství Rumunska nad Ukrajinou. Svěřenci trenéra Iordanescua ve skupině E fotbalového mistrovství Evropy v Německu triumfovali 3:0, při prvních dvou inkasovaných gólech chyboval brankář Lunin.
  14:50aktualizováno  16:55

Vcelku poklidný úvod zápasu, který hostila mnichovská Allianz Arena, rozmetal po půlhodině nádherný gól Stancia. Předcházela mu hrubka brankáře Lunina, který zazmatkoval při rozehrávce a namazal Manovi, ten posunul rumunskému kapitánovi, jenž se zpoza vápna nádherně trefil přímo pod břevno.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

O chvíli později to z dálky zkoušel i Man, jehož tečovaná střela proplachtila těsně vedle tyče. Následně Stanciu přímo z rohu zamířil do břevna.

Aktivní Rumuni zvýšili v 53. minutě. Už se zdálo, že slibný protiútok zazdili, ale pak se míč odrazil k Marinovi, který dobíhal ze druhé vlny. Napřáhl z velké dálky, střela se vynořila za bránícími hráči a zaskočila Lunina.

Ukrajinský brankář, který v sezoně zářil v Realu Madrid, reagoval pozdě, míč mu prolétl pod tělem. Chyboval tak i při druhé inkasované brance.

Statistiky ze zápasu Rumunsko - Ukrajina

Fotbalisté ve žlutých dresech pokračovali v tlaku a už o čtyři minuty později slavili znovu. Man po rohovém kopu rozehraném nakrátko vmanévroval s míčem do pokutového území a mezi nohama obránce přihrál před bránu Dragusovi, který na hraně ofsajdu skóroval.

Před zápasem favorizovaní Ukrajinci se ani po třetím direktu nezmohli na souvislý nápor. Až v 77. minutě první vážnější práci Nitovi připravil Sudakov, bývalý brankář Sparty ale na rozdíl od svého protějška pokus z dálky v pohodě zlikvidoval.

A v dresu čtvrtfinalistů posledního Eura neuspěl ani Mudryk v samostatném úniku, z úhlu pálil nad bránu.

Když v závěru střídal Stanciu, užíval si potlesk žlutého pekla v hledišti. Diváci jasně ukázali, kdo byl nejlepším fotbalistou zápasu a kdo nasměroval Rumuny k překvapivému úspěchu. V prvním soutěžním mači s Ukrajinou přejeli soupeře jasně 3:0.

Ve druhém pondělím duelu skupiny E se od 18:00 představí Belgičané a Slováci. Poté se střetnou Belgičani s Rumuny a Slováci s Ukrajinci.