Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna

jen za 89 Kč/měsíc

Slovinsko - Dánsko 1:1, Seveřany rozjásal Eriksen, po teči vyrovnal Janža

Slovinec Erik Janža střílí gól v utkání s Dánskem. foto: Reuters

Semifinalisté posledního mistrovství Evropy do letošního šampionátu v Německu vkročili remízou. Dánští fotbalisté proti Slovinsku ve Stuttgartu vedli od 17. minuty zásluhou Eriksena, v 77. minutě ale srovnal tečovanou střelou Janža. Skupinu C doplňují Angličané a Srbové.
  18:03aktualizováno  19:57

Stadion ve Stuttgartu poprvé výrazně zašuměl v 16. minutě, kdy 21letý slovinský talent Šeško z velké dálky jen těsně minul pravou tyč dánské branky.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Vzápětí na druhé straně padl gól. Wind po autu patičkou prodloužil na Eriksena, který si míč sklepl hrudí a prudkou ranou propálil Oblaka.

Ve 28. minutě opět Eriksen z úhlu poslal míč do slovinské obrany, od níž se míč málem odrazil do vlastní brány.

Následně měli několik slibných pozic i svěřenci kouče Keka, nicméně se stále museli mít na pozoru v obraně, jelikož jim zatápěl bývalý hráč Slavie Bah.

V závěru poločasu se osamocený ve vápně vyskytl Eriksen, ale tentokrát pálil vysoko nad.

V 65. minutě mohli Seveřané zvýšit, ale Höjlunda zblízka vychytal Oblak, který proti útočícímu soupeři rychle vystoupil. O chvíli později v dobré pozici hlavičkoval vedle Čerin.

Když do konce zápasu zbývala čtvrthodina, Slovinci se nadechli k náporu. Druhá rána z dálky Šeška ještě skončila na brankové konstrukci, avšak vzápětí Janža po rohu tečovanou střelou o Hjulmanda rozvlnil dánskou síť a zařídil vyrovnání.

Statistiky ze zápasu mezi Slovinskem a Dánskem.
Christian Eriksen, hráč zápasu mezi Dánskem a Slovinskem.

Statistické zajímavosti z utkání mezi Slovinskem a Dánskem.

Do konce si už ani jeden z týmů vyloženou šanci nevytvořil, semifinalisté posledního Eura Dánové tak na úvod letošního šampionátu nečekaně ztratili body. Se Slovinci se potkali už v kvalifikační skupině, v rámci níž loni v listopadu vyhráli 2:1 a přesně před rokem – stejně jako nyní – remizovali 1:1.

Příště narazí na Anglii a Slovinci, kteří startují na Euru po 24 letech a podruhé v historii, vyzvou Srbsko.