Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra

jen za 89 Kč/měsíc

Srbsko - Anglie 0:1, upracovanou výhru zařídila favoritovi hlavička Bellinghama

Jude Bellingham slaví vstřelený gól v utkání se Srbskem. foto: AP

Podle sázkových kanceláří mají nejvyšší šanci ovládnout celý turnaj, na úvod však neoslnili. Angličtí fotbalisté vstoupili do mistrovství Evropy v Německu hubenou výhrou 1:0 nad Srbskem, jediný gól v Gelsenkirchenu obstaral už ve 13. minutě Bellingham. Za poražené odehrál poslední čtvrthodinu hráč pražské Sparty Birmančevič. Skupinu C doplňují Dánové a Slovinci, kteří v neděli vpodvečer remizovali 1:1.
  21:07aktualizováno  23:05

Anglie byla před třemi lety dosud nejblíže vysněnému triumfu na Euru, na domácí půdě ve Wembley ale podlehla ve finále po penaltovém rozstřelu Itálii. Ostrované čekají už 58 let na turnajové vítězství, jedinou trofej získali na domácím mistrovství světa v roce 1966.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Na startu letošního evropského šampinátu žádnou hitparádu nepředvedli, na srbskou branku vyslali pouhé tři střely, z nichž se ujala jediná.

Už ve 13. minutě si Bellingham ze druhé vlny naběhl na tečovaný centr a hlavou nekompromisně zamířil do šibenice.

Stadionem se poté nesly oslavné chorály anglických fanoušků, kteří zpívali refrén známé písně od The Beatles Hey Jude, což je křestní jméno střelce branky.

Fotbalisté v bílých dresech ale další gólovou radost nepřidali, Srbové je do větších šancí až na výjimky nepouštěli.

Kapitán Anglie Harry Kane během zápasu se Srbskem.

A sami měli pár příležitostí skórovat. Třeba ve 20. minutě, kdy po chybě anglické obrany tvrdě pálil kapitán Mitrovič, ale mířil vedle.

Hlavně po změně stran hráli Srbové s favoritem důstojnou partii, dokonce se mu skoro vyrovnali v držení míče.

Na poslední dvacetiminutovku vystřídal Birmančevič, mistr české ligy se Spartou. Chvíli po jeho příchodu na trávník se zaskvěl brankář Rajkovič, jenž reflexivně vyrazil prudkou hlavičku Kanea na břevno.

Statistiky ze zápasu mezi Srbskem a Anglií.

V poslední desetiminutovce hrozili i svěřenci kouče Stojkoviče, ale Pickforda nepřekonali.

Angličané se díky těsnému vítězství vyhoupli do čela skupiny C, jejíž první zápas mezi Dánskem a Slovinskem skončil 1:1.

Druhé kolo proti sobě svede Anglii s Dánskem a Srbsko, které zažívá premiérové vystoupení na Euru v samostatné historii země, se utká se Slovinskem.