Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Euro „21“ za stovku. Začal předprodej na fotbalový svátek v Česku

Sport

  12:58
PRAHA - Nejlevnější lístky na zápasy českého týmu za pouhou stokorunu. Organizátoři v čele s ambasadorem Pavlem Nedvědem zveřejnili cenu vstupenek na fotbalové mistrovství Evropy do 21 let, které poprvé v historii bude hostit Česko. Zároveň už začal předprodej.

Daniel Holzer (vpravo) z ČR a Julian Korb z Německa. foto: ČTK

Vstupenky budou stát stejně, ať diváci půjdou na zápasy českého týmu nebo jakékoliv jiné utkání.

Lístky se budou prodávat ve dvou cenových kategoriích. Zápasy základních skupin vyjdou na 100 a 200 korun, semifinále na 200 a 250 korun a finále na 250 či 350 korun.

Do prodeje jdou také balíčky na základní skupiny, které obsahují po jedné vstupence na všechna tři utkání na jednom stadionu. Ty vyjdou na 210 či 420 korun.

„Sto a dvě stě korun? To je skvělé,“ ocenil bývalý fotbalista Nedvěd. „Bál jsem se, aby ceny nebyly moc vysoké, ale česká asociace to udělala skvěle. Teď se spíš bojím, abychom měli dost velké stadiony a všichni lidi se tam vešli.“

S trofejí pro vítěze. Zleva: Michel Platini, Pavel Nedvěd a Miroslav Pelta.
Pavel Nedvěd (vlevo) a Michel Platini.
Pavel Nedvěd losoval v Praze základní skupiny Eura „21“, které se v roce 2015...
Pavel Nedvěd představuje míč Brazuca.

Předprodej probíhá na internetových stránkách www.u21euro2015.cz a www.ticketportal.cz. Každý zájemce smí zakoupit nejvýše čtyři vstupenky.

„Při stanovení cen vstupenek na jednotlivé zápasy jsme dospěli k určitému kompromisu mezi představami organizačního výboru turnaje a Evropskou fotbalovou unií UEFA. Ale především jsme chtěli, aby vstupenky byly maximálně dostupné pro všechny fotbalové fanoušky. Pevně věřím, že stadiony v Praze vEdenu a na Letné, v Olomouci i v Uherském Hradišti budou na každý zápas plné a šampionát se odehraje ve skvělé atmosféře,“ uvedl předseda organizačního výboru Petr Fousek.

Šampionát jedenadvacetiletých poprvé v historii hostí Česko. Turnaj se uskuteční od 17. do 30. června.

Hrát se bude na čtyřech stadionech. „Pražská“ skupina (Česko, Německo, Dánsko a Srbsko) v Edenu a na Letné, „moravská“ skupina (Anglie, Itálie, Portugalsko, Švédsko) v Olomouci a Uherském Hradišti.

Přípravy na mistrovství vrcholí. Organizátoři se nyní připravují na dosud největší inspekci Evropské fotbalové unie UEFA, která proběhne v březnu.

Dosavadním vrcholem bylo slavnostní listopadové losování za účasti šéfa UEFA Michela Platiniho. V hlavní roli však byl bývalý český fotbalista a držitel Zlatého míče Pavel Nedvěd, jenž spolu s ředitelem soutěží UEFA Giorgiem Marchettim přímo losoval.

Bývalý kapitán a tahoun reprezentace trvale žije v Itálii, ale zároveň je ambasadorem „malého Eura“ v Česku. Před volbou pořadatele v roce 2012 za Česko lobboval.

Když Nedvěd vylosoval Německo k českému týmu, v sálu to zahučelo. „Sorry,“ špitl a usmál se.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat