Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Čeští fanoušci mají o lístky na Nizozemce obrovský zájem. Systém byl pozastaven

Český fanoušek Tomáš Pavlík na ME s Chorvatskem v Hampden Parku foto: Tomáš PavlíkLidovky.cz

PRAHA - O nedělní osmifinálový zápas mistrovství Evropy mezi českými fotbalisty a Nizozemskem v Budapešti je mezi fanoušky obrovský zájem. Reprezentační fanklub kvůli tomu dokonce musel s předstihem zastavit systém žádostí o speciální kódy, které jsou potřeba při nákupu vstupenek v předprodeji. Vyprodáno podle Fotbalové asociace ČR (FAČR) zatím ještě není, UEFA coby pořadatel turnaje postupně uvolní lístky do prodeje pro veřejnost.
  11:35

Přesný počet míst pro české fanoušky FAČR nezná, podle protokolu musí každý z táborů dostat minimálně pět procent kapacity stadionu. Jisté je, že národní tým budou v Budapešti, kde může být více než šedesátitisícové hlediště zcela zaplněno, podporovat tisíce příznivců.

V první vlně prodeje mohou získat vstupenky členové reprezentačního fanklubu, kteří mohou od čtvrtečního poledne nakupovat v předprodeji na portálu www.euro2020.com/tickets. Potřebují k tomu speciální přístupový kód, ke kterému se mohli dostat po vyplnění čekající listiny na webu fanklubu.

„Zájem o vstupenky je tak velký, že fanklub musel s předstihem zastavit systém žádostí o speciální kódy. Ty začnou fanoušci postupně dostávat ve čtvrtek po poledni a následně s nimi na internetových stránkách UEFA nakoupí vstupenky. Na jeden kód mohou koupit až čtyři lístky,“ uvedla FAČR v tiskové zprávě.

Český fanoušci Patrik Huber a Tomáš Pavlík na ME s Chorvatskem spolu s expertem...
Český fanoušci Tomáš Pavlík a Patrik Huber na ME s Chorvatskem v Hampden Parku

Po předprodeji pro členy fanklubu začne na ticketingovém portálu UEFA prodej i pro veřejnost, ke kterému nebude potřeba speciální kód. Přesný počet míst FAČR nezná. „Vstupenky prodává UEFA, nikoliv FAČR. UEFA jediná ví, kolik lístků je vyhrazených pro české fanoušky. Čísla zná UEFA, my do nich přístup nemáme. Nicméně podle protokolu musí být pro české fanoušky minimálně pět procent kapacity,“ řekl novinářům mluvčí reprezentace Petr Šedivý.

„Zápas zatím vyprodaný není. Aktuálně probíhá prodej pro fanoušky přes kódy od fanklubu a UEFA bude postupně uvolňovat vstupenky do takzvaného general sales (obecného prodeje),“ doplnil Šedivý.

„Jisté je, že v Budapešti budou český tým podporovat tisíce českých fanoušků. To bude rozdíl proti základní skupině, protože kvůli přísným koronavirovým opatřením vyrazily do Velké Británie jen stovky příznivců národního týmu,“ dodala FAČR.

Čeští hráči zatím nevědí, zda se lístky dostanou i k nim a budou moci mít v hledišti své blízké. „Zatím se to řeší. Nějaké informace mohou nastat během dneška nebo zítřka,“ řekl český obránce Aleš Matějů.

V Budapešti může být jako v jediném z 11 pořadatelských měst Eura při zápasech zaplněn stadion ze 100 procent. Kapacita Puskás Arény je přes 60 tisíc míst, na dosavadní tři duely v maďarské metropoli dorazilo pokaždé okolo 55 tisíc fanoušků.

V Maďarsku navíc panují mírnější opatření proti koronaviru. Podle informací na webu UEFA fanouškům k návštěvě utkání postačí negativní PCR test na covid-19, který v čase výkopu nebude starší než 72 hodin, nebo potvrzení o dokončení očkování proti nemoci.

Všechny tři zápasy skupiny odehrál národní tým v Glasgow a Londýně a návštěvu zahraničním příznivcům výrazně komplikovala povinná desetidenní karanténa. Duely sledovali většinou jen Češi žijící v Británii, dorazil například brankář Zdeněk Zlámal, jemuž po sezoně vypršela smlouva v Heart of Midlothian.

Lístky na osmifinále se dají nakupovat ve třech cenových kategoriích od 50 eur (1277 korun) do 185 eur (4724 korun). Utkání v Budapešti má v neděli výkop v 18:00 a Lidovky.cz/Sport vám ho nabídneme v podrobné on-line reportáži.

Autor:

Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!
Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!

Užijte si s námi předvánoční čas a sledujte Adventní kalendář 2023. Každý den na vás čeká jeden originální dárek, kterým můžete udělat radost sobě...