25. srpna 2011 23:10 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Expert Táborský po vyřazení Sparty: Trenéři nemají cit

Chovanec a Hašek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chovanec a Hašek. | foto: ČTK

PRAHA Sparta na evropské scéně končí už nečekaně brzy. Nepostoupila v předkole Evropské ligy přes rumunskou Vaslui. "Je to pro mě obrovské zklamání," řekl Lidovky.cz po utkání fotbalový expert Vladimír Táborský.

Jak byste okomentoval odvetu Sparty s Vasluí?
Vaslui není žádný velký soupeř, jak se v odvetě potvrdilo. Spartou měl být vyřazen.

Sparta v drtivé většině hrací doby, ale nedostávala se tolik do vyložených šancí. Co jí chybělo?
Sparta na začátku sezony hrála kombinační fotbal a dávala branky. Bohužel se vrátila k nakopávaným míčům na Kweukeho, kterého bezmezně věří. Že on sám se prosadí silou, což není dobře. Navíc po půli do hry poslali Jarošíka na post podhrotového záložníka, aby se prosadil silou.

Více o vyřazení Sparty:

Může to být pro Spartu velká čára přes rozpočet, že nepostoupila ani do Evropské ligy?
Těžko to můžu hodnotit, jsem člověk z venku. Ale určitě z účasti Evropské lize je nějaká finanční prémie a utrpí i prestiž Sparty ve fotbalové Evropě.

Ihned po utkání vyšla zpráva, že Spartu opustí Vacek. Může odchod Sparta citelně oslabit?
Odchází kvalitní hráč ze základní jedenáctky, to ideální není. Ale na druhou stranu Sparta má tak široký kádr, že za Vacka by měli najít náhradu. Někteří lidé v týmu ale nemají cit pro sestavu.

Trenér Hašek po utkání v rozhovoru pro Českou televizi řekl, že Sparta nemá lepší hráče než Vaslui. Co si o tom myslíte?
Ve Vaslui se mi líbil jediný hráč. Naproti tomu Sparta má několik individualit: Vacek, Matějovský, Kweuke... To Hašek trochu přestřelil. Asi neměl takový nadhled ihned po vyřazení, ráno by asi mluvil jinak.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.