25. května 2011 10:27 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fanda napadl gólmana. Spoluhráči jej začali bít

Fanoušek napadl brankáře. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušek napadl brankáře. | foto: www.youtube.com

STOCKHOLM Úterní zápas švédské ligy mezi fotbalisty Malmö a Helsingborgu se nedohrál. Rozhodčí duel předčasně ukončil poté, co jeden z domácích příznivců vběhl na hřiště a srazil na zem hostujícího brankáře Pära Hanssona. Fanoušek Malmö pronikl na trávník po úvodním gólu Helsinborgu ve 30. minutě.

Než ho stačila zastavit policie, přiběhl k Hanssonovi a strčil do něj. Jen chvíli před tím hodili chuligáni po hostujícím gólmanovi dělbuch. Rozhodčí okamžitě poslal hráče obou týmů do kabin a po dvacetiminutové pauze zápas ukončil.

Jde už o druhé utkání, které se v probíhající sezoně švédské ligy kvůli řádění fanoušků nedohrálo. V dubnu hodili fanoušci při zápase AIK Stockholm se Syrianskou světlici na asistenta rozhodčího. AIK dostalo pokutu 150 tisíc švédských korun (asi 414.000 českých korun) a kontumačně prohrálo.

Problémy s chuligány provázely také další zápasy. Při derby Göteborgu s GAIS byla zraněna jedna žena a utkání mezi Djurgaardenem a AIK muselo být několikrát přerušeno. Potíže s fanoušky vedly vedení švédského svazu k zákazu pyrotechniky. Pokud se objeví na tribunách, mají nyní rozhodčí nařízeno okamžitě přerušit zápas.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!